شهرخبر

راه‌اندازی بخش صدور کارت ملی ایرانیان مقیم آمریکا در واشنگتن

راه‌اندازی بخش صدور کارت ملی ایرانیان مقیم آمریکا در واشنگتن

همزمان با سفر رئیس جمهور به نیویورک، بخش صدور کارت ملی ایرانیان مقیم آمریکا توسط دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن راه اندازی شد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و هیات همراه در ادامه برنامه‌های کاری در نیویورک با سرپرست و اعضاء دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن دیدار کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت خدمت رسانی به هموطنان مقیم آمریکا قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این نشست که با حضور ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد و خانم ارشادی معاون نمایندگی و سفیر دوم ایران نزد سازمان ملل برگزار شد بر عزم‌ دستگاه دیپلماسی جهت رفع هرگونه مانع بر سر راه خدمت رسانی و ضرورت حمایت های حقوقی و کنسولی همه جانبه از ایرانیان خارج از کشور تاکید کرد.

رئیس دستگاه سیاست خارجی ایران با برشمردن بخشی از اقدامات انجام شده در سال اول فعالیت دولت سیزدهم در زمینه تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور ، تدوین قانون جامع ایرانیان، تسهیل نقل و انتقالات مالی و خدمات کنسولی ، آغاز بکار صدور کارت ملی برای ایرانیان مقیم آمریکا و سایر کشورها، ضرورت تسهیل مشارکت ایرانیان مقیم خارج توسعه کشور و تقویت ارتباط نسل های سوم و چهارم ایرانیان خارج از کشور را جزو اولویت های اساسی دستگاه سیاست خارجی دانست.

امیرعبداللهیان با اشاره به رهنمودهای مقام معطم رهبری و دستورات رئیس جمهور در توجه جدی به حل مشکلات کنسولی و حقوقی ایرانیان خارج از کشور افزود: یکی از مهمترین وظایف همه سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران خدمت رسانی بدون وقفه و تبعیض به همه ایرانیان عزیز، بدون نگاه به گرایش دینی و سیاسی آنان است.

در این نشست سرپرست و اعضای دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن نیز  گزارشی از حوزه مسئولیت های کاری خویش به وزیر امور خارجه ارائه دادند.

کاهش مدت زمان ارائه خدمات کنسولی، بهینه سازی فرآیندهای اداری و ارائه مشورت های تخصصی کنسولی و حقوقی به همه هموطنان مقیم آمریکا توسط دفتر حفاظت منافع از جمله تاکیدات وزیر امور خارجه در این نشست می‌باشد.

انتهای پیام/