شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#افغانستان

سازمان بهداشت جهانی: تلاش برای ریشه‌کنی فلج اطفال در افغانستان ادامه دارد

سازمان بهداشت جهانی: تلاش برای ریشه‌کنی فلج اطفال در افغانستان ادامه دارد

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید تلاش‌های جهانی برای نابودی بیماری فلج اطفال در افغانستان ادامه دارد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «زبیر ودود»، یکی از کارشناسان ارشد سازمان جهانی بهداشت، با اعلام این خبر که تلاش‌های این سازمان برای نابودی بیماری فلج اطفال در دو کشور افغانستان و پاکستان ادامه دارد، ابراز امیدواری می‌کند که تلاش‌ها برای نابودی این بیماری در این دو کشور نتیجه‌بخش باشد.

«ودود» در ادامه افزوده است: «تلاش‌ها برای ریشه‌کن ساختن فلج اطفال در این دو کشور یعنی افغانستان و پاکستان ادامه دار؛د این دو کشور هنوز هم شاهد رویدادهای فلج اطفال است و این تلاش‌ها نتیجه‌بخش خواهند بود».

از سویی وزارت بهداشت دولت موقت طالبان می‌گوید سه میلیون کودک که در ولایت‌های جنوب و جنوب شرقی افغانستان از واکسن فلج اطفال محروم مانده بودند، واکسن شدند، اما هنوز هم این بیماری در افغانستان ریشه‌کن نشده است.

روند واکسیناسیون این سه میلیون کودک از آغاز سال میلادی جاری، آغاز شده بود.

شرافت زمان امرخیل، سخنگوی وزارت بهداشت دولت موقت طالبان می‌گوید: «در برخی ساحات ولایت‌های جنوبی این کمپاین هم کمتر بود، ولی حالا هیچ ساحه‌ای نیست که کمپاین در آن صورت نگرفته باشد».

بر اساس گزارش وزارت بهداشت دولت موقت طالبان، در یک سال اخیر دو مورد رویداد مثبت فلج اطفال در ولایت‌های پکتیکا و کنر به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/.