شهرخبر

چاپ دوازدهم کتاب «دو امام مجاهد» منتشر شد

چاپ دوازدهم کتاب «دو امام مجاهد» منتشر شد

ایبنا نوشت: چاپ دوازدهم کتاب «دو امام مجاهد»؛ شامل شش گفتار از مقام معظم رهبری در تحلیل مبارزات سیاسی امام حسن (ع) و امام حسین (ع) منتشر شد.

این کتاب که حاصل گردآوری و تدوین شش سخنرانی از رهبر معظم انقلاب در سال‌های ۵۱ و ۵۲ شمسی است، به وقایع پیرامون صلح امام حسن علیه‌السلام و قیام اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام می‌پردازد.

بعد از آغاز پویش کتابخوانی دو امام مجاهد در ماه صفر، این کتاب با استقبال مخاطبان روبه‌رو شده و در حال حاضر چاپ دوازدهم آن روانه‌ بازار نشر شده است.

از نکات برجسته این کتاب می‌توان به رعایت دقیق نکات تاریخی و استنادات زیاد اشاره کرد. همچنین اشاره رهبر معظم انقلاب در اویل دهه ۵۰ به مفهوم انقلاب و مبارزه با طاغوت از عمق بصیرت و زمانه‌شناسی ایشان حکایت دارد که در نهایت به سقوط حکومت پهلوی منجر شد.

این کتاب توسط انتشارات انقلاب اسلامی وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) منتشر شده و گفتنی ست، پویش کتابخوانی دو امام مجاهد با جوایزی به ارزش ۲۱۰ میلیون ریال در حال برگزاری است و علاقه‌مندان می‌توانند از پایگاه اینترنتی انتشارات به آدرس www.khameneibook.ir در این پویش شرکت نمایند.

6565