شهرخبر

پایان کار نمایندگان ایران با کسب هفت مدال رنگارنگ در کاراته وان ترکیه

پایان کار نمایندگان ایران با کسب هفت مدال رنگارنگ در کاراته وان ترکیه

سومین مرحله مسابقات کاراته وان سری آ امروز در ترکیه به پایان رسید و نمایندگان ما موفق به کسب هفت مدال رنگارنگ شدند.

به گزارش خبرگزاری برنا، روز پایانی سومین مرحله مسابقات کاراته وان سری آ از صبح امروز (یکشنبه - 3 مهرماه) در کوجالی ترکیه آغاز شد و نمایندگان کشورمان موفق به کسب 2 مدال طلا توسط محمود نعمتی و مهدی خدابخشی، 2مدال نقره توسط علی مسکینی و کاتای تیمی و سه مدال برنز توسط مهسا افسانه، مرتضی نعمتی و محمد رضا گیلان‌پور شدند.

در دیدار نهایی وزن 84+ کیلوگرم، محمود نعمتی به مصاف فاروک ارسلان از ترکیه رفت و با برتری یک بر صفر مقابل حریف خود به مدال طلای این مسابقات دست یافت.

نعمتی برای حضور در دیدار نهایی ابتدا گابریل مارینک از ایتالیا را 3 صفر پشت سر گذاشت و در دور دوم مراد حاجی‌زاده از آذربایجان را 3 بر 2 شکست داد و در سومین دیدار نیز با همین نتیجه لوگو هیم از فرانسه را پشت سر گذاشت.

او در چهارمین دیدار موسی بلحمل از الجزایر را 3 صفر شکست داد  و با برتری قاطع 8 بر صفر مقابل نوری عبدالسلام فینالیست جدول خود شد. نعمتی در دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 7 بر یک عثمان عثمانلی از آذربایجان را شکست داد و فینالیست شد.

مهدی خدابخشی نیز در در دیدار نهایی وزن 84+ کیلوگرم به مصاف حسن ارسلان از ترکیه رفت و با پیروزی 3 بر صفر موفق به کسب دومین مدال طلای نمایندگان کاراته ایران شد.

نماینده کشورمان برای حضور در دیدار نهایی در دور اول با نتیجه 8 بر 3 یوناتان فروند از استرالیا را شکست داد و در دومین دیدار خود مقابل جولیان نوبه از هلند  به برتری 2 بر صفر رسید. او در سومین دیدار  خود نیز با نتیجه 4 بر یک از سد ملوس گاشی از کوزو گذشت.

خدابحشی در چهارمین مبارزه خود با نتیجه 10 بر صفر از سد زکی سامه از مصر عبور کرد و با شکست 3 بر یک عیسا لردجوم از فرانسه به عنوان فینالیست جدول خود انتخاب شد. نماینده کشورمان با برتری 3 بر یک مقابل والری سونیخ از اوکراین در دیدار نیمه‌نهایی، فینالیست شد.

علی مسکینی دیگر فینالیست کشورمان نیز در دیدار نهایی وزن 60- کیلوگرم به مصاف بوراک اوزدمیر از ترکیه رفت و پس از تساوی صفر- صفر در هانتی(رای داوران) مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

نماینده کاراته ایران برای حضور در دیدار نهایی وزن 60- کیلوگرم، ابتدا در دور اول با نتیجه 4 بر 2 رایان مزیان از فرانسه را پشت سر گذاشت و در دومین مسابقه با نتیجه 6 بر صفر مرگیم بکتشی از کوزوو را شکست داد. وی در سومین مسابقه خود مقابل حسن ییلدیریم از ترکیه با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید.

مسکینی چهارمین مسابقه خود را نیز با نتیجه 7 بر 5 مقابل بیلان بوزاکری از هلند به پیروزی رسید و در پنجمین مسابقه خود موفق شد با نتیجه 3 بر 3 و با قانون سنشو برنده شود و راهی نیمه نهایی گردد. وی در این مسابقه مقابل میلتون بویسرون از فرانسه قرار گرفت و با نتیجه 8 بر صفر مقتدرانه به پیروزی رسید و فینالیست شد.

در دیدار نهایی کاتای تیمی بانوان نیز تیم ایران الف متشکل از زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی، سپیده امینی به مصاف تیم مصر رفت و با امتیاز 24.06 بر 24.54 مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره دست یافت.

همچنین در دیدار رده‌بندی وزن 67- کیلوگرم نیز، مرتضی نعمتی با برتری 4 بر صفر مقابل چانگ شین از چین تایپه به مدال برنز دست یافت.

نعمتی در رقابت‌های کاراته وان ترکیه در دور اول پس از تساوی صفر - صفر با عمر اوزر از ترکیه، با رای داوران برنده اعلام‌ شد، و در دومین مسابقه با نتیجه 3 بر صفر  از سد فواد بنبارا از الجزایر گذشت. نعمتی در سومین مسابقه خود با نتیجه 6 بر صفر امیررضا برزویی از ایران را شکست داد.

او در چهارمین مسابقه نیز با نتیجه 6 بر صفر علیرضا شیرصفت از ایران را شکست داد و راهی دیدار نیمه نهایی شد، نعمتی در نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 4 از دمیر کمال از قزاقستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد.

محمدرضا گیلان‌پور دیگر نماینده کاراته ایران نیز با برتری  2 بر صفر در دیدار رده‌بندی وزن 84- کیلوگرم مقابل بجنورد کلووری از فنلاند به مدال برنز رسید.

نماینده کشورمان برای حضور در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها ابتدا با نتیجه 2 بر یک هالیت تمیکسل از ترکیه را پشت سر گذاشت و در دور دوم نیز مقابل ویکتور پرز از اسپانیا به برتری 2 بر صفر رسید و با همین نتیجه نیز در دور سوم از سد جورج فدا از ایتالیا گذشت.

گیلان پور در چهارمین دیدار به مصاف کنستانتینس مستروگیانیساز از یونان  رفت و با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را شکست داد، اما در دور پنجم 5 بر یک مغلوب  حسن ارسلان از ترکیه شد، اما  با راهیابی ارسلان به فینال، گیلان پور راهی جدول رپه شارژ شد‌. کاراته‌کا وزن 84- کشورمان در رقابت رپه شارژ با نتیجه 2 بر صفر مقابل ولادمیر برزانکیسداز صربستان به برتری رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد.

در رقابت‌های کاتا انفرادی بانوان نیز مهسا افسانه در دیدار رده‌بندی به مصاف حدیثه جمال دیگر نماینده کشورمان رفت و با برتری امتیازی 24.74 بر 24.46 به مدال برنز رسید.

انتهای پیام