شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عربستان#جدید#وزیر خارجه

اظهارات جدید وزیر خارجه عربستان درباره تعهدات هسته‌ای ایران!

کدخبر: 523708
اقتصادنیوز: وزیر خارجه سعودی طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با درخواست از ایران برای عمل به تعهدات و همکاری با آژانس اتمی، گفت ریاض از تهران می‌خواهد برای اعتمادسازی با همسایگان خود گام بردارد.
اظهارات جدید وزیر خارجه عربستان درباره تعهدات هسته‌ای ایران!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه سعودی طی سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، با اظهار نظر درباره مسائلی که ارتباطی با ریاض ندارد، گفت: «ما از ایران می‌خواهیم به تعهدات هسته‌ای خود عمل کند و با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری نماید».

وبگاه شبکه «الجزیره» به نقل از بن‌فرحان، اعلام کرد: «ما از ایران می‌خواهیم که برای اعتمادسازی با همسایگان خود گام بردارد».

وی در ادامه با ادعای پایبندی رژیم سعودی به منشور سازمان ملل و حل اختلافات از طریق گفتگو، اظهار داشت: «پادشاهی سعودی بر حمایت از آتش بس در یمن و توانمندسازی شورای ریاست جمهوری برای انجام وظایف خود تاکید می‌کند».

وزیر خارجه سعودی‌ها در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «ما درخواست خود را برای اصلاح شورای امنیت سازمان ملل برای عادلانه‌تر و کارآمدتر شدن آن، تکرار می‌کنیم. ما موضع خود را در حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای یافتن راه حل بحران روسیه و اوکراین تأیید می‌کنیم».

به نوشته الجزیره، ادعا کرد: «امنیت خاورمیانه مستلزم تسریع در حل مسئله فلسطین است. ما تمامی اقدامات یکجانبه‌ای را که راهکار دو دولتی را تضعیف می‌کند، محکوم می‌کنیم».

او پیش از این مدعی شده بود که «هنوز اختلافاتی با ایران وجود دارد که در حال حاضر مانع از دیدار او با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی‌اش می‌شود».