شهرخبر

هشدار بیژن ذوالفقارنسب: فریب بردهای دوستانه را نخوریم

نکته مهمی که باید همه به آن توجه داشته باشیم این است که در پشت این برد پنهان نشده و فریب برتری برابر اروگوئه را نخوریم چرا که زمان چندانی تا آغاز جام‌جهانی نداریم و باید از هر لحظه برای ارتقای فنی و بهبود عملکرد تیمی بهره کافی را ببریم.

کارشناس فوتبال کشورمان با تاکید بر اعتبار و جایگاه فوتبال اروگوئه در جهان گفت: تیم ملی ایران حریف صاحب‌سبک آمریکای جنوبی خود را از پیش رو برداشت و نشان داد از ساختار تیمی خوبی برخوردار است.

بیژن ذوالفقارنسب در واکنش به نتیجه دیدار دو تیم ایران و اروگوئه تصریح کرد: هر چند این بازی یک دیدار دوستانه و در راه آماده‌سازی جام‌جهانی قطر بود اما بی‌شک حریف ما دست خالی به میدان نیامده بود و انتظار شکست را در این بازی نداشت.

وی ادامه داد: تیم فوتبال اروگوئه یکی از تیم‌های صاحب‌نام جهان است و برای خود در این عرصه اعتبار و جایگاهی خاص دارد. آنها در آمریکایی جنوبی تیمی صاحب‌سبک به شمار می‌روند و نتیجه‌ای که رقم خورد برای ما قابل اعتنا و مهم است.

او با اشاره به بعد روانی و مثبت این برد برای تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: وقتی برابر تیمی در این سطح قرار می‌گیرد و برنده می‌شوید، اعتماد به نفس تیمی افزایش یافته و برآورد کار مثبت است اما نکته مهمی که باید همه به آن توجه داشته باشیم این است که در پشت این برد پنهان نشده و فریب برتری برابر اروگوئه را نخوریم چرا که زمان چندانی تا آغاز جام‌جهانی نداریم و باید از هر لحظه برای ارتقای فنی و بهبود عملکرد تیمی بهره کافی را ببریم.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت:‌ تیم ملی فوتبال ایران در این بازی نشان داد ساختار خوبی دارد و در زمانی که در حالت تدافعی است با برنامه عمل می‌کند. همچنین وقتی تیم ما صاحب توپ می‌شد نیز با برنامه پیش می‌رفت و این مسایل خوب و قابل اعتنا است. جدیت در کار برای ما بسیار مهم است و باید همین روند را ادامه دهیم،‌ نتیجه‌ای که به دست آمد برای ما مهم است و تیم‌های دیگر نیز این بازی و عملکرد ما را رصد خواهند کرد پس باید حواسمان به همه چیز باشد تا در راه جام جهانی و در زمان برگزاری بازی‌ها غافلگیر نشویم.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و اروگوئه در راستای آماده‌سازی جهت حضور در بازی‌های جام‌جهانی قطر از ساعت ۱۹:۳۰ روزگذشته (جمعه) در یک بازی تدارکاتی در ورزشگاه ان‌وی آره‌نا شهر سنت پولتن اتریش به مصاف هم رفتند که این بازی با تک گل مهدی طارمی به سود ایران خاتمه یافت.

منبع: خبرگزاری ایرنا