شهرخبر

ادامه دیپلماسی فعال هسته‌ای در نیویورک + تصاویر

ادامه دیپلماسی فعال هسته‌ای در نیویورک + تصاویر

مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای در حاشیه نشست سازمان ملل، با مقاماتی از انگلیس، قطر، سوئیس، هلند و اتحادیه اروپا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «علی باقری» مذاکره‌کننده‌ی ارشد کشورمان در ادامه‌ی فعالیت‌های دیپلماتیک برای پیگیری مذاکرات رفع تحریم، با مقامات وزارت امور خارجه انگلستان، قطر، سوئیس و هلند و همچنین نماینده اتحادیه اروپا دیدار کرد.

در این دیدارها، باقری تصریح کرد منطق روشن ایران، لزوم ارائه‌ی "تعهدات پایدار" در روند مذاکرات و "پایبندی به تعهدات" از سوی طرف غربی است.

این هفته رئیس جمهور کشورمان به همراه هیئتی از جمله وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران راهی نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز پنجشنبه طی سخنرانی که داشت، در این ارتباط گفت: «جمهوری اسلامی ایران از توافق موجود خارج نشده است و به همه تعهدات خود در این توافق نیز عمل کرده است. این آمریکا بود که از این توافق خارج شد و کشورهای اروپایی بودند که به تعهدات خود عمل نکردند.»

آقای رئیسی با تاکید بر اینکه از ابتدا اعلام کردیم که موافق مذاکره با هدف رسیدن به نتیجه و توافق عادلانه و منطقی هستیم نه مذاکره برای مذاکره، افزود: «آنچه با آن مواجه هستیم احتمال خروج یکی از کشورهای طرف مذاکره از توافق نیست، بلکه رخدادی است که تجربه شده و امروز جمهوری اسلامی به درستی به دنبال آن است که تضامینی اعتمادآور و اطمینان‌بخش از عدم تکرار این تجربه به دست بیاورد. این گره باید به دست همان کسی باز شود که گره را زده است.»

انتهای پیام/