شهرخبر

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

دوبرونیک، پر زرق‌وبرق­ترین مقصد توریستی کرواسی است و جزئی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. هر تور گشت‌وگذار در شهر برای اولین بار باید با قدم زدن در اطراف این سازه­های محکم قدیمی شروع شود که دارای قلعه‌ها، برج‌ها و توپ‌ها در طول مسیر است.

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

سلام نو-سرویس گردشگری: شهرهای تاریخی و طبیعت بکر از برترین جاذبه‌های کرواسی هستند. زاگرب پایتخت پر جنب‌وجوش این کشور، خانه برخی از بهترین موزه‌ها، گالری‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید این کشور است. در امتداد ساحل، شهرهای بندری با قدمت چند صدساله مملو از ساختمان‌های سنگی مربوط به دوران ونیزی است، درحالی‌که سواحل سنگ‌ریزه‌ای بی‌شماری کارهایی مانند غواصی، اسکی روی آب و موج‌سواری را ارائه می‌دهند.

در دریای آدریاتیک، جزایر شاد کرواسی بهشتی برای قایق‌رانان و کسانی است که می‌خواهند استراحت کنند و از آفتاب مدیترانه لذت ببرند.

برای اینکه بیشترین بهره را از تجربه سفر خود در این کشور زیبای اروپای شرقی ببرید، حتما به فهرست جاذبههای برتر ما در کرواسی مراجعه کنید.

دیوارهای شهر قدیمی دوبرونیک

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

دوبرونیک، پر زرق‌وبرقترین مقصد توریستی کرواسی است و جزئی از میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود. هر تور گشت‌وگذار در شهر برای اولین بار باید با قدم زدن در اطراف این سازههای محکم قدیمی شروع شود که دارای قلعه‌ها، برج‌ها و توپ‌ها در طول مسیر است.

همچنین احتمالا از طریق دروازه معروف ˮپایل“ که در سال ۱۵۳۷ ساخته شده و یکی از چشمگیرترین سازه‌های شهر است، وارد شهر قدیمی خواهید شد. از بالای دیوارها، می‌توانید از مناظر شگفت‌انگیز بالای پشت‌بام‌های شهر قدیمی و بیرون از دریای درخشان آدریاتیک لذت ببرید.

از دیگر جاذبه‌های دیدنی اینجا می‌توان به کلیسای جامع جذاب و آثار دیدنی موجود در گنجینه آن اشاره کرد.

کاخ دیوکلتیان در اسپلیت

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

اسپلیت، دومین شهر بزرگ کرواسی پس از زاگرب، در داخل دیوارهای رومی باستان کاخ بزرگ دیوکلتیان ایجاد شد. این بنا که مشرف به دریای آدریاتیک است، توسط امپراتور روم دیوکلتیان در سال ۳۰۵ پس از میلاد ساخته شد.

این قلعه بیشتر از اینکه کاخ باشد، درواقع پادگان شخصی امپراتور را در خود جای داده است. این کاخ دارای چهار دروازه تاریخی است که سه دروازه آن از خشکی قابل‌دسترسی است و یک دروازه مستقیما به روی آب باز می‌شود. در داخل دیوارها، چیزهای دیدنی عبارت‌اند از پریستایل باشکوه (یک حیاط طاقدار)، جایی که کلیسای جامع سنت دومنیوس را با برج ناقوس زیبای آن نیز خواهید دید.

در این کاخ کنسرت‌ها و سرگرمی‌های مختلفی برگزار می‌شود. شهر قدیمی یک منطقه فقط برای پیاده‌روی است و به‌عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است.

شهر هوار

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

بسیاری از گردشگرانی که از کرواسی دیدن می‌کنند به دنبال کشف جزایر دالماسی هستند که شیک‌ترین آن‌ها هوار است. شهر شیک هوار خانه برخی از برترین هتل‌های کشور و بهترین رستوران‌های غذاهای دریایی است.

قدمت شهر هوار به سال‌های سپری‌شده تحت حاکمیت ونیزی برمی‌گردد، شهر قدیمی بدون ماشین آن از یک میدان اصلی بزرگ مشرف به کلیسای جامع قرن شانزدهمی، یک بندر ماهیگیری زیبا و یک قلعه بالای تپه تشکیل شده است.

هوار بین قایق‌رانان و افراد مشهور و همچنین مسافرانی که برای لذت بردن از سواحل و ورزش‌های آبی به این کشور می‌آیند، محبوب است.

پارک ملی دریاچه‌های پلیتویس

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

پربازدیدترین جاذبه داخلی کرواسی، پارک ملی دریاچه‌های پلیتویس است که دامنههای جنگلی شیب‌دار را در بر می‌گیرد که شامل ۱۶ دریاچه آبی زمردی است که با آبشارهای متوالی به هم متصل شده‌اند. شبکه‌ای از مسیرهای پیاده‌روی و پل‌های چوبی از روی این پارک عبور می‌کند و بلیت ورودی آن شامل قایق‌سواری در دریاچه‌ها نیز می‌شود.

اگر قصد دارید بدون راهنما از این پارک بازدید کنید یا به‌عنوان بخشی از یک تور نباشید، حتما بلیت‌های خود را از قبل رزرو کنید. این پارک یک جاذبه گردشگری بسیار محبوب است که سالانه بیش از یک‌میلیون بازدیدکننده دارد.

ورزشگاه روم پولا

۵ جاذبه گردشگری برتر در کرواسی + عکس

شهر تاریخی پولا که در ساحل دریای آدریاتیک در منطقه محبوب ایستریا کرواسی واقع شده است، ارزش گنجاندن در برنامه سفر شما را دارد. پولا علاوه بر محیط ساحلی دوست‌داشتنی‌اش، ازجمله تعدادی سواحل زیبا، به خاطر معماری رومی آن ‌که به‌خوبی حفظ شده است، شناخته‌شده است و یک سفر یکروزه عالی را برای کسانی که در سایر نقاط کشور اقامت دارند، می‌سازد.

رومی‌ها بیش از ۲۰۰۰ سال پیش با ساخت این بنا، نشانی از خود را در این کشور به‌جای گذاشتند. از نمونه‌های متعدد ساختمان‌های رومی که باقی‌مانده‌اند، هیچ‌کدام به اندازه ورزشگاه پولا چشمگیر یا بزرگ نیستند. این سالن که در حدود قرن اول به دستور امپراتور وسپاسیان ساخته شد، یکی از بزرگ‌ترین آمفی‌تئاترهای رومی است که تنها با کولوسئوم در رم رقابت می‌کند. این بنا برای میزبانی از جمعیتی بالغ‌بر ۲۰۰۰۰ نفر طراحی شده است و عمدتا برای سرگرمی‌هایی مانند جنگ با گلادیاتورها و دویدن استفاده می‌شد. به لطف بازسازی دقیق، این سازه چشمگیر تا به امروز هنوز می‌تواند میزبان مخاطبان تا ۵۰۰۰ بازدیدکننده در طول برنامه منظم تابستانی کنسرت‌ها و جشنواره‌ها باشد.