به گزارش اکوایران، به نظر می رسد معامله گران در واکنش نسبت به تجمعات تهران رفتار احتیاطی داشته اند. از یک سو ترجیح می دهند تا شفاف شدن آینده شرایط سیاسی- امنیتی فروش خاصی را صورت ندهند و در سوی دیگر، هراس دارند که بازارساز در وضعیت کنونی به اندازه ای میزان عرضه خود را بالا ببرد که در صورت خرید ارز دچار ضرر سنگین شوند. 

بخشی از معامله گران حداقل در شرایط کنونی تصور می کنند که ذخایر ارزی بازارساز در حد نسبتا مطلوبی قرار دارد و این موضوع موجب شده است که دلار در سال جاری نتواند به بالای مرز ۳۴ هزار تومانی برود. احتمال می رود که افزایش قیمت نفت یکی از عواملی باشد که ذخایر ارزی بانک مرکزی را تقویت کرده است. با این حال،‌ بخشی از فعالان باور دارند میزان عرضه چندان تغییری نکرده است و در سال های اخیر به اندازه ای تقاضا بالا بوده و قیمت دلار بالا رفته است که دیگر متقاضیان سنگینی برای خرید ارز باقی نمانده اند. 

تحلیل گران فنی کوتاه مدت باور دارند که در صورت شکست محدوده ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان،‌دلار با فشار خرید مواجه خواهد شد و در صورتی که قیمت به زیر سطح ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان برود، کمی فروش های ارزی افزایش خواهد یافت.