شهرخبر
ساز مخالف در بازار ارز

اختلاف هزار تومانی قیمت دلار و تتر /بازار سکه گرفتار شد

کدخبر: 522756
دلار متشکل دیروز افت و خیز بیشتری نسبت به روزهای دیگر داشت؛ این نرخ به کانال 29 هزار تومان هم سرک کشید ولی دوام نیاورد و دوباره در همان نرخ روز یکشنبه یعنی در 28 هزار و 900 بسته شد.
اختلاف هزار تومانی قیمت دلار و تتر /بازار سکه گرفتار شد

به گزارش اقتصادنیوز، روز دوشنبه بارار ارز و سکه کاهشی بود، قیمت دلار در بازارهای مختلف و نرخ سکه در بازار تهران نزولی گزارش شد.

ساز مخالف در بازار ارز

به گفته معامله گران قیمت دلار در بازار هرات نتوانست  مقاومت اولیه خود را بشکند با اینحال از یک جای بازار صدای ناکوک به گوش رسید؛ نرخ تتر.

ارزی که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتالی کاربرد دارد خلاف روند بازار حرکت کرد.

افت و خیز نرخ دلار متشکل

دلار متشکل دیروز افت و خیز بیشتری نسبت به روزهای دیگر داشت؛ این نرخ به کانال 29 هزار تومان هم سرک کشید ولی دوام نیاورد و دوباره در همان نرخ روز یکشنبه یعنی در 28 هزار و 900 بسته شد. 

دلار نقدی بالاتر از نرخ فردایی

به گزارش اکوایران، دلار هرات هم با 31 هزار و 250 تومان شروع کرد اما نتوانست مقاومت اولیه 31 هزار و 350 رو بشکند. همچنین در ساعت‌هایی از بازار، دلار نقدی بالاتر از نرخ فردایی قرار گرفت، در ادامه هم دلار هرات به سمت کف 31  هزار تومان حرکت کرد.

بازار ارز وارد فاز نزولی می شود؟

در بخش غربی بازار ارز ایران، دلار سلیمانیه هم کانال 32 رو از دست داد. در تهران، نرخ دلار حوالی 31 هزار و 500 تا 600 میان معامله گران دست به دست می شد. معامله‌گران اعتقاد داشتند اگر دلار هرات بالای 31 هزار و 350 تثبیت شود می توان گفت با روند نزولی وداع خواهد کرد در غیر این صورت بازار در فاز نزولی قرار خواهد گرفت.

قیمت دلار هرات در بالای این سطح نتوانست تثبیت شود. البته نیم نگاه بازار دلار به بازار سکه هم بود که کاملا نرخ از نظر معامله گران پایدار نبود بود و از روز یک شنبه بر مدار کاهش قرار دارد.

علت ریزش قیمت سکه

روز دوشنبه نرخ سکه روی 14 میلیون و 300 باز شد. داد و ستد کنندگان سکه اعتقاد دارند بازار عمق زیادی ندارد و معامله زیادی در این نرخ شکل نگرفته است. به همین دلیل هم نرخ به 14 میلیون و 200 هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه  به یک میلیون و 800 هزار رسید که نسبت به روز یک شنبه صد هزار تومان کاهش پیدا کرده است. نظر معامله‌گران این بود که قیمت سکه خیلی با احتیاط در حال حرکت است.

تحلیلگران سکه می گویند: که نرخ یک هفته‌ است در یک الگوی مثلثی گرفتار شده و هم از بالا و هم پایین اضلاع مثلث را لمس کرده است. از دید آنها اگر برخورد قیمت با ضلع بالایی منجر به شکست شود، سکه می تواند به 14 میلیون و 900 هزار تومان هم برسد اما اگر این شکست معتبر نباشد،‌ به کف 14 میلیون حرکت میکند.

بازار منتظر نتیجه سفر رئیسی به نیویورک

همچنان خبر سفر رییس جمهور همراه علی باقری و خبرهای حول این سفر در بازار دست به دست می شود و برای بازار مهم است که مذاکرات  ادامه پیدا می کند یا نه؟ یکسری از معامله‌گران نسبت به سفر رییسی و مذاکرات در نیویورک امید زیادی ندارند اما فعلا روند نرخ قصه دیگری را روایت می کند.

اختلاف هزار تومانی نرخ دلار و تتر

برخی از معامله گران به نرخ تتر توجه دارند تتر در حال حاضر اختلاف بیش از هزار تومانی با قیمت دلار دارد این گروه اعتقاد دارد تتر الگوی اصلاحی فلت رانینگ  برای موج دو را زده است و می تواند به صورت شارپی بالا رود.

البته گروه دیگری هم هستند که در جواب می گویند که تتر در مواقع ریزش بیت‌کوین همیشه افزایشی بوده است.  دلیل آن نوع معامله معامله کنندگان ایرانی است. انها بیشتر  در موقعیت لانگ یا خرید ارزهای دیجیتالی قرار می گیرند و زمان نزول ناچار می شوند برای آنکه کل دارایی های آنها از دست نرود به تزریق نقدینگی روی آورند در این حالت تقاضای خرید تتر بالا می رود.