شهرخبر
بالگرد‌های شکاری هوانیروز به موشک‌های هوشمند با قابلیت(شلیک کن، فراموش‌کن) مجهزند

امیر کریم چشک، معاون عملیات نیروی زمینی ارتش:

بالگرد‌های شکاری هوانیروز به موشک‌های هوشمند با قابلیت(شلیک کن، فراموش‌کن) مجهزند

امیر سرتیپ دوم چشک از افزایش چشمگیر برد و دقت موشک‌های هوانیروز ارتش خبر داد.

اعتمادآنلاین|

امیر کریم چشک، معاون عملیات نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توانمندی‌های رزمی هوانیروز در زمینه هلی‌برن و تیراندازی شبانه، اظهار داشت: در جریان رزمایش اخیر نیروی زمینی ارتش (رزماش اقتدار ۱۴۰۱) برای نخستین بار حجم گسترده‌ای از بالگرد‌های تهاجمی و رزمی عملیات هلی‌برن و تاخت شبانه را با موفقیت اجرا کردند.

به گزارش ایلنا، وی افزود: تمامی یگان‌های حاضر در این رزم شبانه از تسلیحات و تجهیزات متناسب با افزایش برد عملیاتی در شب استفاده کردند که غالب این تجهیزات و تسلیحات بومی و ارتقا یافته توسط متخصصان داخلی ارتش و صنعت دفاعی است.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش با اشاره به افزایش قابل ملاحظه برد موشک‌های هوانیروز گفت: بالگرد‌های شکاری هوانیروز به موشک‌های هوشمند با قابلیت Fire and Forget (شلیک کن، فراموش‌کن) مجهز شده‌اند.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین موشک‌های هوا به زمین هوانیروز، نوع ارتقایافته موشک «شفق» است که در رزمایش اقتدار ۱۴۰۱ نیروی زمینی ارتش در عملیات شبانه مورد ارزیابی قرار گرفت و با کمترین ضریب خطا اهداف مورد نظر را مورد اصابت قرار داد. موشک ارتقایافته شفق نسبت به گذشته از برد سه برابری برخوردار شده و قابلیت انهدام اهداف دوردست در شب را دارد.

امیر سرتیپ دوم چشک خاطرنشان کرد: از دیگر دستاورد‌های هوانیروز بهره‌گیری از سامانه‌های خودحفاظتی بالگرد‌ها است که در رزمایش اخیر نیز مورد تست و ارزیابی میدانی قرار گرفت.