شهرخبر

واکنش سرمربی تیم ملی تنیس روی میز به انتقادات نیما عالمیان

واکنش سرمربی تیم ملی تنیس روی میز به انتقادات نیما عالمیان

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: با مشکلاتی مواجه هستیم، اما انتقادات و صحبت‌های مطرح شده درباره فدراسیون عادلانه نیست.

جمیل لطف‌الله‌نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط ملی‌پوشان در فاصله یک هفته تا اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان اظهار داشت: خوشبختانه بازیکنان از شرایط خوبی برخوردار هستند و آمادگی خوبی دارند، ولی همیشه در اردو نیستند. در همین چند روز اخیر امیرحسین هدایی و نیما عالمیان برای حضور در مسابقات باشگاهی فرانسه راهی این کشور شدند. در واقع این لژیونر بودن بازیکنان تبدیل به یک مشکل برای ما شده، چون همیشه آنها را در اختیار نداریم.

وی ادامه داد: افشین نوروزی نیز از ناحیه کمر دچار مصدومیت شده و البته برای انجام کارهای مربوطه در سفارت چین، به تهران برگشته است. این شرایط کمی باعث شده تا تیم تا حدی از انسجام دور شود، به هر حال نیاز است که بازیکنان در کنار هم باشند و بتوانند روحیه تیمی را تقویت کنند. با این وجود آنها در تمریناتی که داشتند، از انگیزه و شور و شوق کافی برخوردار بودند و امیدوارم نتیجه خوبی هم در مسابقات قهرمانی جهان کسب کنیم.

لطف‌الله‌نسبی درباره نحوه برگزاری این دوره از مسابقات گفت: 35 تیم حضور دارند که البته شرایط برگزاری مشخص نیست، اما اگر طبق روال گذشته باشد، شاهد برگزاری رقابت‌ها ابتدا در مرحله گروهی و سپس در مرحله حذفی خواهیم بود تا در نهایت، رده‌بندی نهایی مشخص شود.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز درخصوص شرایط سایر تیم‌های شرکت کننده و مقایسه آن با وضعیت تیم ایران عنوان کرد: شرایط‌مان که با تیم‌های سطح بالا قابل مقایسه نیست. در واقع آنها خیلی از دغدغه‌های ما را ندارند. ما با مشکلات زیادی مواجه هستیم که یکی از آنها عدم شرکت در رویدادهای مختلف است، این در حالی است که سایر تیم‌ها در مسابقات مختلفی شرکت می‌کنند. البته می‌دانیم که فدراسیون نیز با محدودیت‌های زیادی مواجه است و این وضعیت را درک می‌کنیم. با این وجود همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چه پیش‌بینی از نتیجه تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان دارد؟ گفت: واقعاً نمی‌توان پیش‌بینی کرد، چون بهترین‌های دنیا حضور دارند. مقابل یکسری از تیم‌ها از جمله چین و ژاپن و آلمان که شانسی نداریم، اما مقابل سایر تیم‌ها از شانس برد برخودار هستیم و اگر در روز مسابقه از شرایط جسمی و روحی خوبی برخوردار باشیم، می‌توانیم رقابت نزدیکی را ارائه کنیم.

نیما عالمیان ملی‌پوش کشورمان روز گذشته در مصاحبه‌ای به انتقاد از فدراسیون پرداخته و گفته بود «هیچ احدی نباید هیچ انتظاری از ما بابت نتیجه گیری در مسابقات داشته باشد چون آنقدر که باید برای ما هزینه نشده است. اگر هم ما به مراحل بالا صعود کردیم نتیجه زحمت و هزینه خودمان است.» لطف‌الله‌نسبی در واکنش به این انتقادات گفت: بدون شک هر زمان که نتیجه‌ای کسب می‌شود، یک مجموعه برای رقم خوردن آن زحمت می‌کشد. از هیئت استان گرفته تا خانواده، حریفان تمرینی، عوامل فدراسیون، کادر فنی و ...، همه در ثبت نتایج دخیل هستند. به نظرم خوب نیست که موفقیت‌ها را انحصاری بدانیم. در واقع این نوع نگاه، عادلانه و منصفانه نیست.

 

انتهای پیام/