شهرخبر

توییت عطاالله مهاجرانی در واکنش به درگذشت مهسا امینی

کدخبر: 522471
عطاالله مهاجرانی در توییتی به ماجرای مهسا امینی واکنش نشان داد و تاکید کرد اگر بخواهیم جامعه گزارش پلیس مبنى بر عدم ضرب و جرح مهسا امینى را باور کند. مى بایست یک کمیته مستقل، قضایى، اجتماعى موضوع را بررسى کند.
توییت عطاالله مهاجرانی در واکنش به درگذشت مهسا امینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، وی در توئیتی نوشت: امروز دیدم هر دو روزنامه اعتماد و اطلاعات به ماجراى وفات مهسا امینى به خوبى پرداخته اند. مقاله آیت الله سید مصطفى محقق داماد دقیق و بیدارباش گویایى بود. رئیس نظام پزشکى هم گفته است، گزارش کالبد شکافى مهسا امینى را اعلام خواهد کرد. بدیهى است همه از این حادثه تلخ متاسف اند. به تعبیر دکتر سید عباس صالحى بایست در راهبرد امر به معروف گشت ارشاد تجدید نظر کرد و اما:

١- نمى توان این حادثه را وسیله اى براى تصفیه حساب با پلیس که یکى از ارکان حفظ امنیت اجتماعى است قرار داد.

خطا و حتی جنایت، به معنى قتل عمد، نمى تواند بهانه ملکوک کردن پلیس به شکل کلى شود.

٢- البته برخى در فضاى مجازى مى خواهند از این حادثه سوختبار یک آشوب اجتماعى را تدارک ببینند. در فضاى مجازى چنین لحن و رویکردى پیداست.

٣- از آغاز سال ٢٠٢٢ تا کنون پلیس آمریکا ٨٢٨ نفر را کشته است. ٢٨٪ کشته شدگان سیاه پوستند. یعنى!؟اطلاع رسانى دقیق نیاز است. و پیگیرى پرونده تا اقناع

٤- اگر بخواهیم جامعه گزارش پلیس مبنى بر عدم ضرب و جرح مهسا امینى را باور کند. مى بایست یک کمیته مستقل، قضایى، اجتماعى موضوع را بررسى کند. و چنانچه درگزارش پلیس خللى وجود داشته باشد. آنان را به محاکمه بکشاند. تا هم جامعه اقناع شود و هم حادثه تکرار نشود. تجدید نظر راهبردى نیز هم!