نماینده مجلس : حجاب مهسا امینی هیچ ایرادی نداشت چرا بازداشت شد ؟! / ابهامات از لحظه حضور اورژانس تا انتقال به بیمارستان خصوصی ! + صوت
حجم ویدیو: 71.04M | مدت زمان ویدیو: 00:04:09

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، امجد امینی- پدر مهسا امینی تاکید دارد که ژینا هیچ بیماری‌ای نداشت و کسانی که می‌گویند، صرع یا بیماری زمینه‌ای داشته، دروغ می‌گویند. این تاکید پدر مهسا امینی از آنجا مطرح شده است که برخی نمایندگان مجلس و برخی رسانه ها مدعی شده اند که در سی تی اسکن مغزی مهسا امینی علایمی مبنی بر هیدروسفال بودن (عارضه قبلی) گزارش شده است. وی در پنج سالگی هم تومور مغزی عمل کرده و مبتلا به بیماری صرع و دیابت نوع یک بوده است.

بر اساس فیلمی که از سوی فراجا پس از جانباختن مهسا امینی منتشر شده است و اظهارات برخی نمایندگان مجلس و برخی رسانه ها مباحثی مطرح شده است که نیاز به شفاف سازی برای مردم دارد.

سوال اول: که مطرح است که اورژانس و پلیس قادر به پاسخگویی آن هستند این است که اتفاق که ما در فیلم منتشر شده توسط پلیس مشاهده می کنیم دقیقا چه ساعت و دقیقه و ثانیه ای رخ داده است؟ از زمان وقوع تا اعلام شرایط مهسا امینی به اورژانس تهران از سوی پلیس چه زمانی طی شده است؟ از زمانی که به اورژانس اطلاع داده شده تا زمانی که نیروهای امدادی به محل رسیدند که چه زمانی طی شده است؟ سوال مهم دیگر این است که زمانی که نیروهای امدادی اورژانس تهران به محل رسیدند شرایط جسمی مهسا امینی دقیقا چگونه بوده است؟

اگر علائم حیاتی مهسا امینی کاملا از بین رفته بود اقدام به احیا در همان صحنه صورت گرفت؟ آیا ثبت تماس برای احیا بیمار از سوی نیروی امدادی حاضر در صحنه با پزشک متخصص اورژانس موجود است. چه گفت و گویی میان آنها صورت گرفته و چند مرتبه تلاش برای احیا صورت گرفته است؟

سوال دوم: در موارد مشابه و سوابق اورژانس، اینکه بیمار به بیمارستان خصوصی هر چند نزدیک به محل اعزام شود نادر بوده است. تصمیم انتقال مهسا امینی به بیمارستان کسری از سوی چه فردی انجام گرفت و چرا؟ ( البته که این تصمیم ، انتخاب شایسته ای بود)

سوال سوم: ماموران گشت ارشاد که مهسا امینی را بازداشت کردند مجهز به دوربین متصل به لباس بودند؟ اگر بودند تصاویر چرا همراه با فیلم منتشر شده توسط پلیس ، انتشار نیافته است؟ اگر پاسخ منفی است چرا مجهز نیستند آنهم با توجه به حساسیت عملیات های گشت ارشاد. در ادامه منطقه ای که مهسا امینی از آن نقطه بازداشت و به مقر پلیس انتقال یافته است به حتم در اطراف دوربین های مداربسته است.

سوال چهارم: وزارت بهداشت مستندات عمل جراحی مدعی شده در 5 سالگی مهسا امینی و بیماری صرع و دیابت وی را در اختیار دارد؟

خبرنگار رکنا با این سوالات به گفت و گو با همایون سامحه نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت پرداخت و این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه حجاب مهسا امینی نامناسب محسوب نمی شد گفت: آنچه در  تصاویر منتشر شده از سوی فراجا مشاهده شد ، لباس ایشان بلند بود، یک وجب زیر زانو حتی بیشتر بود. شال ایشان بلند بود و حجاب مهسا امینی هیچ مشکلی نداشت . برای ما مشخص نیست که چرا فردی با پوشش معمولی توسط نیروی انتظامی بازداشت شده است !

وی در ادامه افزود: بررسی ها در مورد نحوه رسیدگی اورژانس به مهسا امینی ادامه دارد و حتما باید در این فرایند مشخص شود که کادر اورژانس عملیات احیای قلبی - تنفسی را انجام دادند یا خیر.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص اینکه  اخیرا یکی از نمایندگان مجلس ادعا کرده است که مهسا امینی دچار صرع بوده و در کودکی عمل تومور مغزی انجام داده است چنین گفت: به حتم به ایشان مستنداتی نشان داده اند یا اطرافیان مورد اعتمادشان در مورد این مباحث به این نماینده توضیحاتی داده اند که بر اساس آنها چنین بیاناتی داشته اند که می توانند در مورد سخنانشان توضیح بیشتر دهند.

وی در پایان تصریح کرد: مجلس کمیته حقیقت یابی را برای رسیدگی به پرونده خانم مهسا امینی تشکیل داده است و امیدواریم پاسخ همه این سوالات توسط این کمیته حقیقت یاب روشن شود.