شهرخبر

قاسم‌پور: مدال طلایم تقدیم به همه مردم ایران/ کاکس حریف پرتوانی است

قاسم‌پور: مدال طلایم تقدیم به همه مردم ایران/ کاکس حریف پرتوانی است

کامران قاسم‌پور بعد از کسب اولین مدال طلای تیم ملی ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد، این مدال را به مردم کشورمان تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرانجام طلسم طلا در بلگراد برای تیم ایران شکست و تیم ملی کشورمان در فینال وزن 92 کیلوگرم قهرمانی جهان صاحب نشان طلا شد.

جی‌دن کاکس آمریکایی که بعد از شکست 3 بر 3 در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی اسلو مقابل کامران قاسم‌پور، وعده پیروزی بر ملی‌پوشان کشورمان را داده بود، این بار هم نتوانست کاری از پیش ببرد و قاسم‌پور راحت‌تر از دفعه قبلی قهرمان جهان شد.

کامران قاسم‌پور در پایان کشتی فینال و کسب نشان طلای جهان، از مردمی که برای کسب مدال طلا دعایش کرده بودند تشکر کرد و گفت: این مدال را به مردم خوب کشورم تقدیم می‌کنم. خوشحالم دل همه آنهایی که خالصانه برای من می‌تپید را شاد کردم.

قهرمان جهان در مورد حریف آمریکایی‌اش هم گفت: کاکس کشتی‌گیر پرتوانی است و باید با برنامه کشتی می‌گرفتم.

قاسم‌پور در مورد آسیب‌دیدگی‌اش در فینال هم تاکید  کرد: در حین کشتی فشار بالا بود، یک لحظه احساس کردم صورتم خیس است و آسیب دیدم.

به گزارش تسنیم، تیم ایران تا پیش از این با محمد نخودی و حسن یزدانی در 79 و 86 کیلوگرم صاحب نشان نقره و با امیرحسین زارع و یونس امامی در 125 و 74 کیلوگرم مدال برنز گرفته بود و فردا هم با رضا اطری و رحمان عموزاد در 61 و 65 کیلوگرم شانس کسب مدال طلا و با محمدحسین محمدیان در 97 کیلوگرم شانس کسب مدال برنز جهان را خواهد داشت.

 

انتهای پیام/