شهرخبر

رسول‌زاده: چوکا به دلیل بحث‌های سیاسی آقایان بال و پر نمی‌گیرد/ استقلال نباید روی اشتباهات فردی حریف به گل برسد

رسول‌زاده: چوکا به دلیل بحث‌های سیاسی آقایان بال و پر نمی‌گیرد/ استقلال نباید روی اشتباهات فردی حریف به گل برسد

بازیکن پیشین تیم‌های فوتبال چوکای تالش و استقلال گفت: تا چوکا به لیگ دسته اول می‌آید و می‌خواهد بال و پر بگیرد، آقایان وارد بحث‌های سیاسی می‌شوند.

اصغر رسول‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت تیم فوتبال چوکای تالش و نابسمانی‌های این تیم در سه هفته از شروع مسابقات لیگ دسته اول، اظهار داشت: نمی‌دانم چه مشکلاتی برای علی نامداری که برای این تیم هزینه کرده بود، افتاد و کناره‌گیری کرد. دوگانگی بین نامداری و بهمن محمدیاری (از اعضای باشگاه) بوجود آمد و هر کسی افراد خودش را معرفی می‌کند. کسی که صفر تا صد هزینه می‌کند، می‌خواهد افراد خودش را بیاورد، از آن طرف یاری می‌گوید ما هم داخل نظریات هستیم.

وی افزود: بیشترین مشکل چوکا بحث مالی است و هر مربی که می‌آید تا احساس می‌کند وضعیت مالی خوب نیست، عقب‌نشینی می‌کند. برخی‌ها نیز این وسط شیطنت کرده و پیاز داغ را بیشتر کرده تا مربیان دل بکنند. حسن اشجاری رفت و حالا برگشت و کاری ندارم که چه اتفاقی افتاد که رفت ولی امروز باید از او حمایت کنند نه اینکه کاری کنند وضعیت بدتر شود. کاری نکنند اشجاری هم وسط راه برود.

بازیکن پیشین تیم فوتبال چوکای تالش با انتقاد از شرایط مدیریتی حاکم بر این باشگاه تصریح کرد: وارد شدن بحث‌های سیاسی در ورزش به خصوص در چوکا تأثیرگذار شده است. وقتی چوکا به لیگ دسته اول می‌آید، ورود آقایان سیاسی بیشتر می‌شود تا چوکا هیچ وقت شرایط ایده‌آلی در سطح بالا را نداشته باشد. سابقه صعود با چوکا را داشته‌ام و حداقل در شهر هشتپر کسی نیست که سابقه بازی و مربیگری من را داشته باشم اما آقایان به خاطر بحث‌های سیاسی سراغ من نمی‌آیند. منظورم این نیست که بگویند سرمربی چوکا شوم اما حتی نظرم را نمی‌پرسند. به خاطر اینکه برادرم داماد فلان نماینده سابق شهر بوده است، دودش باید به چشم من برود.

رسول‌‌زاده ادامه داد: چوکا سه هفته مربی نداشت و حتی نیامدند بگویند با تو قراردادی نمی‌بندیم ولی به لحاظ شخصیتی تیم را تمرین بده تا با حوصله دنبال مربی بگردیم. چوکا دو هفته بدون مربی بود و بازیکنان سپک تاکرا بازی می‌کردند و روپایی می‌زدند، معلوم است با این شرایط نتیجه نمی‌گیرد. بازیکن باید از مربی حرف‌شنوی داشته باشد تا خودش را بالاتر ندارند. مربی‌ برای چوکا انتخاب کردند که سابقه بازی آنچنانی نداشت و اسم و رسم دار نبود و بازیکن هم حرف‌شنوی نداشت. تا چوکا می‌خواهد بال و پر بگیرد، آقایان وارد بحث‌های سیاسی می‌شوند. لیدر برای خودش دخالت می‌کند، اطرافیان نماینده شهر جور دیگری دخالت می‌کنند، فلان مسئول طور دیگری. نماینده شهر دخالتی ندارد و برای اینکه غرق مشکلات نشود، کناره‌گیری کرده است اما اطرافیان اجازه نمی‌دهند.

وی در پاسخ به این سوال که بهمن محمدیاری در چوکا چه کاره است، گفت: نمی‌دانم، قطعا مالک این باشگاه نیست. به طور دقیق در جریان نیستم اما نامداری به تعهداتش عمل کرده بود و در حال حاضر با رفتن او تیم زیر نظر هیئت فوتبال است.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال در خصوص وضعیت استقلال در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، گفت: فکر می‌کردم وضعیت استقلال بهتر از این باشد. قبل از شروع فصل گفته بودم تنها نگرانی‌ام از استقلال زیر فشار رفتن به خاطر نباختن سال گذشته باشد. استقلال فصل گذشته بدون باخت قهرمان شد و مردم نباید توقع سال گذشته را داشته باشند. این فشار روی استقلال بوده و تأثیرش را گذاشته بود. به عنوان تماشاگر، لذتی از بازی‌های استقلال نمی‌برم. استقلال با این نفرات نباید روی اتفاقات و اشتباهات فردی تیم حریف به گل برسد. اگر استقلال تغییری نکند فکر نکنم در پایان فصل دوم هم شود.

انتهای پیام/