شهرخبر

امام جمعه موقت تهران : نیازمند تغییر و تحول در حوزه‌های گوناگون مدیریتی کشور هستیم

کدخبر: 522038
امام جمعه موقت تهران با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: برای تحقق این اهداف در حوزه‌های گوناگون مدیریت کشور به یک نگاه تحول‌آفرین نیازمندیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابوترابی‌فر در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به اهداف قیام امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) برای رویارویی با طاغوت و تلاش برای اقامه عدل قیام کردند و هدف اصلی‌شان امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که معروف و منکر باید شناخته شود، تصریح کرد: انسان باید خود را از منکر دور کند با معروف گره بخورد و در کنار معروف قرار بگیرد و با چنین نگاهی ما شاهد اتفاقات و تحولات خوبی در عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور خواهیم بود تحولات مثبتی فراتر از آنچه تاکنون رخ داده است.

ابوترابی‌فر در ادامه صحبت‌های خود با تشکر از دولت و ملت عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی اظهار کرد: راهپیمایی اربعین حسینی میعادگاه دلباختگان مکتب عاشورا و مدرسه انسان‌سازی امام حسین (ع) است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان این‌که راهپیمایی اربعین حسینی آیینی فرهنگ‌ساز است، تاکید کرد: اربعین نماد ابراز عشق گسترده دوستداران عدالت و انسانیت به محبوب تمامی آزادیخواهان عالم، امام حسین (ع) است.

ابوترابی‌فر با بیان این‌که باید با پرهیز از بزرگنمایی برخی از ضعف‌ها به رصد برخی مشکلات پرداخت و با استفاده از تجارب، برنامه ‌ریزی دقیق‌تری برای استفاده از ظرفیت‌های این آیین باشکوه و باعظمت سیاسی و فرهنگی انجام داد، افزود: این آیین زمینه‌ساز همبستگی و تحکیم امت اسلامی به ویژه دولت و ملت دو کشور ایران و عراق است.

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه دوم نماز جمعه با بیان این‌که در روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی برنامه توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور را اعلام کردند، ادامه داد: این اهداف مهم تحقق پیدا نمی‌کند مگر این‌که در حوزه‌های گوناگون مدیریتی کشور با یک تحول و تغییر روبه‌رو شویم.

وی تاکید کرد: ما در چهل ساله دوم انقلاب نیازمند نظام‌سازی در حوزه‌های مختلف مدیریتی کشور هستیم.