شهرخبر

امام جمعه موقت تهران : نیازمند نظام‌سازی در حوزه‌های مختلف مدیریتی هستیم

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: برای تحقق این اهداف در حوزه‌های گوناگون مدیریت کشور به یک نگاه تحول‌آفرین نیازمندیم.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابوترابی‌فر در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به اهداف قیام امام حسین (ع) گفت: امام حسین (ع) برای رویارویی با طاغوت و تلاش برای اقامه عدل قیام کردند و هدف اصلی‌شان امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌که معروف و منکر باید شناخته شود، تصریح کرد: انسان باید خود را از منکر دور کند با معروف گره بخورد و در کنار معروف قرار بگیرد و با چنین نگاهی ما شاهد اتفاقات و تحولات خوبی در عرصه‌های مختلف مدیریتی کشور خواهیم بود تحولات مثبتی فراتر از آنچه تاکنون رخ داده است.

ابوترابی‌فر در ادامه صحبت‌های خود با تشکر از دولت و ملت عراق در پذیرایی از زائران اربعین حسینی اظهار کرد: راهپیمایی اربعین حسینی میعادگاه دلباختگان مکتب عاشورا و مدرسه انسان‌سازی امام حسین (ع) است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان این‌که راهپیمایی اربعین حسینی آیینی فرهنگ‌ساز است، تاکید کرد: اربعین نماد ابراز عشق گسترده دوستداران عدالت و انسانیت به محبوب تمامی آزادیخواهان عالم، امام حسین (ع) است.

ابوترابی‌فر با بیان این‌که باید با پرهیز از بزرگنمایی برخی از ضعف‌ها به رصد برخی مشکلات پرداخت و با استفاده از تجارب، برنامه ‌ریزی دقیق‌تری برای استفاده از ظرفیت‌های این آیین باشکوه و باعظمت سیاسی و فرهنگی انجام داد، افزود: این آیین زمینه‌ساز همبستگی و تحکیم امت اسلامی به ویژه دولت و ملت دو کشور ایران و عراق است.

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه دوم نماز جمعه با بیان این‌که در روزهای اخیر رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی برنامه توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور را اعلام کردند، ادامه داد: این اهداف مهم تحقق پیدا نمی‌کند مگر این‌که در حوزه‌های گوناگون مدیریتی کشور با یک تحول و تغییر روبه‌رو شویم.

وی تاکید کرد: ما در چهل ساله دوم انقلاب نیازمند نظام‌سازی در حوزه‌های مختلف مدیریتی کشور هستیم.