شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تیم ملی

پیش بینی ها غلط از آب درآمد/ ستاره مغضوب تیم ملی محبوب خواهد شد!

شنیده ها حاکی از آن است که شجاع خلیل زاده به تیم ملی دعوت خواهد شد.

پیش بینی ها غلط از آب درآمد/ ستاره مغضوب تیم ملی محبوب خواهد شد!

شجاع خلیل زاده اولین بار  زمان سرمربیگری کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شد و در چند بازی مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل هم حضور داشت. در آستانه جام جهانی اما کی‌روش شجاع را خط زد تا شاهد اعتراض شدید و مصاحبه تند خلیل زاده علیه کارلوس کی‌روش باشیم.

مربی پرتغالی نه تنها شجاع را به جام جهانی و بعد از آن به جام ملت های آسیا در سال 2015 نبرد، بلکه در بهترین سال های فوتبالی خلیل زاده هم او را به تیم ملی دعوت نکرد. شجاع بعد از آمدن به پرسپولیس بهترین نمایش ها را ارائه کرد ولی باز هم جایی در لیست کی‌روش نداشت تا چند سالی پشت خط بماند.

شجاع در این سال ها در اکثر مصاحبه هایش به کی‌روش کنایه می زد و از هرفرصتی برای انتقاد از او استفاده می کرد. حتی در جریان درگیری های شدید برانکو و کی‌روش ، شجاع طرف برانکو بود و علیه کی‌روش موضع می گرفت.

بعد از جدایی کی‌روش ، شجاع در زمان ویلموتس هم به تیم ملی دعوت نمی شد ولی با آمدن اسکوچیچ ، خلیل زاده نه تنها به تیم ملی بازگشت، بلکه در یک بازی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازو بست. شجاع در کنار کنعانی زادگان به مهره های دفاعی ثابت تیم ملی تبدیل شدند و انصافا هم عملکرد بسیار خوبی داشتند.

خلیل زاده و کنعانی زادگان به واسطه چند سال بازی در پرسپولیس ، تیم ملی و هم اکنون در الاهلی ، خیلی با هم هماهنگ هستند و خیلی ها معتقدند ، این دو باید در کنار هم در جام جهانی فیکس بازی کنند و تیم ملی باید از هماهنگی این دو بازیکن نهایت استفاده را ببرد. بعد از جدایی اسکوچیچ و بازگشت کی‌روش ، خیلی ها فکر می کردند شجاع جایی در لیست کی‌روش نخواهد داشت و رنگ جام جهانی را نخواهد دید.

طی روزهای گذشته گمانه زنی در خصوص آینده شجاع در تیم ملی زیاد شد و بعضی ها به جد معتقد بودند، با توجه به مصاحبه های خلیل زاده علیه کی‌روش و حمایت های او از اسکوچیچ ، شجاع دیگر به تیم ملی دعوت نمی شود. پیشبینی که به نظر می رسد، غلط از آب در خواهد آمد و شجاع یکی از نفرات دعوت شده به تیم ملی برای اردوی اتریش خواهد بود. آنطور که مشخص است ، کی‌روش قصد ندارد به اختلافات قدیمی دامن بزند و با دعوت از شجاع برای اردوی اتریش ، می خواهد ثابت کند برایش وضعیت فعلی بازیکنان مهم است.

خلیل زاده به جرات جزو بهترین مدافعان فعلی فوتبال ما محسوب می شود و کی‌روش هم می خواهد از این موضوع به نفع تیم ملی نهایت استفاده را ببرد و شجاع را به تیم ملی دعوت کند. در اردوی داخلی تیم ملی مدافعان میانی مثل پورعلی گنجی ، آغاسی ، فلاح ، آرمین سهرابیان حضور داشتند ولی از بین این نفرات فقط مرتضی پورعلی گنجی شانس حضور در جام جهانی را دارد. به غیر از مرتضی ، محمد حسین کنعانی زادگان ، شجاع خلیل زاده و مجید حسینی مدافعانی هستند که احتمالا در لیست نهایی کارلوس کی‌روش قرار خواهند گرفت.