شهرخبر

حفظ تمامیت ارضی سوریه محور چهارمین گردهمایی مسئولیت ملی قبایل و عشایر در حلب/گزارش اختصاصی

حفظ تمامیت ارضی سوریه محور چهارمین گردهمایی مسئولیت ملی قبایل و عشایر در حلب/گزارش اختصاصی

بیش از ۵۰ قبیله و عشیره عرب، کرد و ترکمن سوری با شرکت در چهارمین نشست مسئولیت ملی سوریه که در شهر حلب برگزار شد،‌ بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی این کشور و مقابله با توطئه های خارجی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از حلب، با هدف مقابله با دخالت‌های نامشروع خارجی در سوریه و تاکید بر یکپارچگی و تمامیت ارضی این کشور، قبایل و عشایر سوریه در چهارمین نشست خود تحت عنوان «گردهمایی مسئولیت ملی» با حضور بیش از 50 عشیره و قبیله سوری از جمله قبایل عرب، کرد و ترکمن به نمایندگی از مردم سوریه در شهر حلب گرد هم آمدند.

 

 

محمد العلی، نائب رئیس مجلس عشایر عربی و سوری در این باره به خبرگزاری تسنیم گفت: امروز این گردهمایی بزرگ با حضور اعضای تمام عشایر به خصوص عشایر منطقه الشرقیه سوریه برگزار شد. بالطبع امروز روی نقش مقاومت تمرکز خواهیم داشت که بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بر آن تاکید داشت. امروز روی نقش فعال سازی مقاومت عشایری تمرکز خواهیم کرد و همه ما روی این موضوع اتفاق نظر داریم.

وی ادامه داد: امروز در این نشست به همه جهانیان می‌گوییم، دست از سر سوریه بردارید، سوریه‌ای که به خاطر سیاست‌های خصمانه و تجاوزطلبانه شما تلخی های زیادی را متحمل شد و ما به عنوان جامعه‌ای عشایری بر سر اخراج همه اشغالگران چه آمریکا باشد، چه ترکیه و چه قسد و حامیانش اجماع نظر داریم و ان شالله در این مسیر هم گام بر خواهیم داشت.

عدم تعرض به تمامیت ارضی سوریه و اخراج نظامیان آمریکایی و ترکیه‌ای و ایستادن در کنار ارتش و نیروهای مسلح سوریه در مبارزه‌اش علیه تروریسم پیام‌هایی است که گردهمایی عشایر در واکنش به تلاش آمریکا برای ایجاد منطقه حائل توسط ترکیه و حکومت‌های خود گردان در شمال و شرق سوریه، در صدد رساندن آن به همگان بود.

فواز البشیر، شیخ عشیره اشراف البکاره نیز درباره این نشست به خبرگزاری تسنیم گفت: این نشست با هدف یکپارچه کردن قبایل و عشایر سوریه در حمایت از مقاومت در این کشور و آزادسازی سوریه از اشغالگری و اشغالگران حاضر در این کشور برگزار شد و به امید خدا سوریه خیلی زود به وضعیت سابق خود باز خواهد گشت.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این نشست به تسنیم گفت: این پیامی است که شیوخ قبایل و عشایر و نخبگان ملی سوریه درصدد ارسال آن هستند و این گردهمایی است که برای چهارمین بار در حلب، این شهر اصیل و کهن برگزار می‌شود، پیامی که این نشست دارد، پیام حفظ تمامیت ارضی و سرزمینی سوریه و برافراشتن پرچم سوریه در سرتاسر مناطق این کشور و همچنین پیام اتحاد و یکپارچگی ملی و حمایت از ارتش و نیروهای مسلح سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است.

این در حالی است که بیانیه پایانی این نشست نیز به شدت مخالفت خود را با هرگونه طرح‌های جدایی طلبانه و توطئه‌گری های خارجی که در صدد تحمیل تصمیمات سیاسی خود بر دمشق هستند ابراز می‌کند.

این بیانیه همچنین براین نکته تاکید دارد که مرزهای کشور حتی با وجود ابزارهایی که دشمنان سوریه به آن متوسل می شوند، تغییر نخواهد کرد.

اتحاد و یکپارچگی سوریه و تمامیت ارضی آن پیام عشایر و قبایل عرب سوریه در چهارمین گردهمایی مسئولیت ملی با هدف مقابله با تمام طرح‌های خونباری بود که در مسیر تقسیم و تجزیه این کشور گام بر می دارند.

 

انتهای پیام/