شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اربعین#ایران#روز اربعین

بعد از روز اربعین امکان خروج از مرزها با برگه گذر ویژه وجود ندارد

بعد از روز اربعین امکان خروج از مرزها با برگه گذر ویژه وجود ندارد

سخنگوی فرماندهی انتظامی ایران گفت: بعد از روز اربعین امکان خروج از مرزهای کشور با برگه‌ گذر ویژه اربعین وجود ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا اظهار کرد: فراجا ماموریتی به پهنای جغرافیای جمهوری اسلامی ایران دارد و ماموران فرماندهی انتظامی کشور از مرکز تا مرزها مشغول انجام خدمت به مردم هستند.

وی با بیان اینکه فراجا در حماسه بزرگ و عظیم اربعین‌ حسینی نقش محوری دارد، افزود: برای اینکه زوار عزیز اباعبدالله الحسین(ع) بتوانند در سایه امنیت و سلامت از شهرهای خود به سمت مرزها عزیمت کنند طرح از "مبدأ تا مقصد" توسط پلیس راهور و همچنین در مرز نیز طرح تامین امنیت زائران توسط مرزبانی فراجا اجرا شد.

سخنگوی فراجا به خدمت‌رسانی پلیس مهاجرت و گذرنامه به زائران اباعبدالله اشاره کرد و گفت: امسال 3 کار صدورگذرنامه جدید، تمدید گذرنامه‌های منقضی شده و صدور برگه‌های ویژه شرکت در راهپیمایی اربعین در مدت کم باقی‌مانده به این روز انجام یافت که انصافاً کار بسیار بزرگ و ارزشمندی بود.

حاجیان از صدور یک میلیون و 600 هزار گذرنامه جدید و تمدید 410 هزار گذرنامه منقضی شده خبر داد و گفت: امسال برای اولین بار با همکاری و هماهنگی نهادهای مسئول 580 هزار برگه‌ ویژه اربعین صادر شد که در نوع خود بی‌نظیر بود.

وی تصریح کرد: برگه گذر‌ویژه اربعین فقط برای شرکت در راهپیمایی اربعین‌حسینی صادر شده و بعد از این روز دیگر تمدید و صدور برگه های ویژه اربعین را نخواهیم داشت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه بسیاری از زائران سوالاتی در خصوص نحوه استفاده از برگه گذرویژه اربعین داشتند، تاکید کرد: زائرانی که با برگه‌های ویژه اربعین در کشور عراق حضور دارند تا پایان ماه‌ صفر می‌توانند به مرزها بازگردند اما چون این برگه‌ها فقط برای شرکت در راهپیمایی اربعین صادر شده بعد از روز اربعین امکان خروج از مرزهای کشور با برگه‌های مذکور وجود ندارد.

حاجیان خاطرنشان کرد: به کسانی که برگه‌های مذکور را برای شرکت در راهپیمایی اربعین‌ حسینی تحویل گرفتند توصیه می‌کنیم هرچه زودتر برای خروج از مرزها اقدام کرده و اگر موفق به این کار نشدند بعد از روز اربعین دیگر با این برگه‌ها به مرزها مراجعه نکنند.

انتهای پیام/