شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اربعین#زائران اربعین

زائران اربعین در کدام مرزها می‌توانند اجازه گذر مرزی موقت بگیرند؟

وزیر کشور گفت: برگه تردد در مرزهای خرمشهر، مهران و قصر شیرین برای زائران صادر می شود.

ایران

به گزارش تازه‌نیوز، احمد وحیدی درباره آخرین وضعیت زائران در مرزها اظهار کرد: چند روزی است که تردد در مرزها روان است. غیر از چند روزی که به دلیل ازدحام از مردم خواستیم به سمت مرزها حرکت نکنند، در بقیه روزها تردد از مرزها روان بوده است.

وی ادامه داد: هر شش مرز فعال بوده و تسهیلات، امکانات، خدمات‌رسانی و حمل و نقل خوبی فراهم شده و مشکلی وجود ندارد.

وزیر کشور در ادامه گفت: زائران در نقاط مرزی خرمشهر، مهران و قصر شیرین می توانند گذر مرزی موقت بگیرند. اکنون همه زیرساخت‌ها برای رفتن زائران فراهم است.

به نقل از ایسنا، وحیدی در خصوص تعداد زائرانی ایرانی که وارد عراق شده‌اند، گفت: بیش از سه میلیون نفر وارد عراق شده‌اند و تقریباً نیمی بازگشته‌اند و روند رفت و بازگشت زائران ادامه دارد.

وزیر کشور درباره حل مشکل گرانی کرایه حمل و نقل در عراق اظهار کرد: با توجه به اینکه وسایل نقلیه برای بازگشت زایران کافی نبود، دولت عراق موافقت کرد وسایل نقلیه ایرانی را به این کشور بفرستیم تا زائران ایرانی را بازگردانند. برخی خودروهای ایرانی در حال حاضر در عراق هستند و تعدادی دیگر نیز به عراق خواهند رفت. برخی گرانی‌ کرایه‌ها از بغداد به مرز تمرچین نیز گزارش شده بود که پیگیری شد و دولت عراق هم تذکر داد که قیمت‌های عرف را رعایت کنند.