شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#زائران#عراق#وزیر کشور

خبر خوش وحیدی برای زائران اربعین؛ امکان صدور برگ تردد موقت در مرزها فراهم شد

خبر خوش وحیدی برای زائران اربعین؛ امکان صدور برگ تردد موقت در مرزها فراهم شد

وزیر کشور از فراهم شدن امکان صدور برگ موقت تردد مرزی در خرمشهر، مهران و قصرشیرین خبر داد و گفت: روند عزیمت زائران به عراق افزایشی است و ما آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی داریم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت خدمت‌رسانی به زائران اربعین و  تردد زوار از مرزهای کشورمان به‌سوی عراق، اظهار داشت: چندین روز است تردد در مرزها به‌خوبی و روان انجام می‌گیرد و بعد از آن یکی‌دو روزی که ما از زوار خواهش کرده بودیم به‌علت ازدحام به سمت مرز نروند، الان شرایط خوب است. هم‌اکنون تردد روان در 6 مرز زمینی کشورمان جریان دارد و تسهیلات و امکانات مناسبی در دو سوی مرز فراهم شده تا عزیزان به‌راحتی به عراق بروند.

وی افزود: امکان صدور برگ تردد موقت مرزی در خرمشهر، مهران و قصرشیرین فراهم شده است. همچنانی که به روز اربعین نزدیک می‌شویم، پیش‌بینی می‌شود خیل عظیم زوار به سوی عراق بروند و همه امکانات برای عزیمت زائران فراهم شده است.

وزیر کشور درباره آخرین آمار حضور زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین حسینی تصریح کرد: تاکنون بیش از 3 میلیون نفر ایرانی به عراق رفته و حدود 1.5 میلیون نفر هم به کشور بازگشته‌اند؛ البته این روند افزایشی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وحیدی هم‌چنین درباره فراهم‌سازی امکانات برای انتقال زوار در عراق و هم‌چنین برخی گرانی‌‌های حمل و نقل در آن‌سوی مرز گفت: با هماهنگی با دولت عراق مقرر کردیم که از ایران وسیله بفرستیم تا زوار را به مرز برسانند و خودروهای ما رفته و می‌روند تا این عملیات بهتر انجام بگیرد. برخی گرانی‌ها که در بعضی نقاط مانند از بغداد به تمرچین بود را بلافاصله پیگیری کردیم و دولت عراق به دستگاه‌های خصوصی‌شان تذکر داد تا رعایت قیمت‌های عرف انجام شود. وسایل حمل و نقل ما آماده است و امکان افزایش این ظرفیت هم از سوی ما وجود دارد.

انتهای پیام/