شهرخبر

جزئیات خدمات رایگان پزشکان به زائرین اربعین

اربعین

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)، جزئیات خدمت رسانی موکب های درمانی این دانشگاه به زائران حسینی را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، فعالیت موکب‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) که از تاریخ۱۵  شهریور ماه آغاز شده تا شنبه  ۲۶ شهریورماه (اربعین حسینی) ادامه خواهد داشت.

ابراهیم متولیان قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در تشریح جزئیات این خبر، گفت: از سال ۹۷ تصمیم گرفته شد تا به زائران  حسینی خدمات درمانی ارائه شود و در همان سال نیز عتبه علوی به متفاوت بودن خدمت رسانی پزشکان ایرانی به زائران تاکید کردند.

موکب های درمانی بقیه الله صرفا با کمک های مردمی اداره می‌شود

وی تاکید کرد: در این سال ها حتی یک ریال از دولت بابت ارائه این خدمات درمانی هزینه نشده و تمامی هزینه های این خدمت رسانی توسط خیرین پرداخت شده است.

متولیان با بیان اینکه خدمت رسانی پزشکان ایرانی امسال نیز از تاریخ۱۵ شهریور ماه آغاز شده تا شنبه  ۲۶ شهریورماه (اربعین حسینی) ادامه خواهد داشت، افزود: در این بازه زمانی حدود ۵۰۰ نفر پزشک( عمومی و متخصص جراحی، زنان، اطفال، چشم، عفونی، اورولوژی، دندانپزشکی و..) پرستار  و کادر درمان در سه موکب به زائرین حسینی خدمت ارائه کردند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) ادامه داد: موکب درمانی بقیه الله در صحن حضرت فاطمه(س) در ضلع غربی حرم امام علی(ع)، موکب حضرت امام حسن مجتبی (ع) در پشت تل زینبیه و موکب امام رضا(ع) دقیقا در میانه راه در عمود  ۷۰۷ احداث شده است.

استقبال گسترده زائرین حسینی از خدمات موکب های دانشگاه بقیه الله (عج)

متولیان با اشاره به استقبال زائران حسینی از خدمات درمانی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) در موکب های درمانی، عنوان کرد: در یکی از این موکب ها، ۲ هزار نفر و در موکب دیگر ۳۷۰۰ بیمار تنها در یک روز ویزیت شدند. علاوه بر این تنها در یک روز در یک موکب به ۲۵۰۰ نفر صرفا خدمات دارویی ارائه شده است.

این مقام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، همچنین از انجام ۱۰۰ جراحی سرپایی در این سه موکب درمانی خبر داد.

وی با بیان اینکه پزشکان به صورت کاملا داوطلبانه و رایگان در این موکب ها حضور پیدا کردند، بیان کرد: نه تنها به پزشکان خدمت رسان به زائرین حسینی هزینه ای پرداخت نشده بلکه آنها نفری حدود ۳ میلیون تومان برای پوشش هزینه های دارویی پرداخت کردند و حتی برخی از آنها بلیط برگشت‌شان به کشور را خودشان تهیه کردند.

درمان صد در صد رایگان زائران حسینی در موکب های درمانی دانشگاه بقیه الله (عج)

متولیان افزود: در این موکب ها فارغ از ملیت از هیچ زائری اعم از ایرانی، افغانستانی، پاکستانی، عراقی و ... هزینه ای برای درمان و خدمات دارویی دریافت نمی شود و تمامی هزینه ها از محل کمک های کادر درمان و خیرین پرداخت می شود.

وی ادامه داد: علاوه بر کمک مالی بیش از دو میلیاردی خیرین و کادر درمان، برخی از پزشکان حاضر در عراق برای حضور در این موکب ها و خدمت رسانی به مردم اعلام آمادگی کردند.

احداث بخش ویژه درمان اطفال در موکب امام رضا(ع)

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) عنوان کرد: باتوجه به شرایط خاص اربعین امسال عراق و گرمای بالای۴۰ درجه، و ابتلای زائران به ویژه اطفال به گرمازدگی ، بیماری های گوارشی و التهابات پوستی، بخشی جهت درمان اطفال در موکب درمانی درمانگاه امام رضا(ع) راه اندازی شد.