شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#تهران#امارات

از سرگیری فعالیت سفیر امارات در ایران بعد از ۷ سال

سفیر امارات در ایران به تازگی به تهران بازگشته و فعالیت خود در نمایندگی این کشور را به صورت رسمی آغاز کرده است.

از سرگیری فعالیت سفیر امارات  در ایران بعد از ۷ سال
به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، "سیف محمد عبید الزعابی"، سفیر امارات در ایران به تازگی به تهران بازگشته و فعالیت خود را در نمایندگی این کشور بعد از ۷ سال مجددا به صورت رسمی آغاز کرده است.

وزارت خارجه امارات در ۳۰ مردادماه سال جاری در بیانیه‌ای اعلام کرد: در چارچوب تمایل رهبری امارات برای تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران و در اجرای تصمیم قبلی خود مبنی بر ارتقای سطح نمایندگی دیپلماتیک به درجه سفیر و نیز در راستای تماس تلفنی ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی و جناب آقای دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، طی روزهای آینده سیف محمد الزعابی، سفیر امارات به تهران باز می‌گردد.

این وزارتخانه اعلام کرد که این تصمیم بر اساس هماهنگی‌های مستمر با وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و بر اساس موازین دیپلماتیک جاری بین کشورها صورت می‌گیرد.

وزارت امور خارجه امارات در بیانیه خود تاکید کرد: سیف محمد الزعابی با هماهنگی و همکاری مقامات ایران، به منظور کمک به پیشبرد روابط دوجانبه و دستیابی به منافع مشترک دو کشور همسایه و منطقه، در روزهای آینده برای انجام وظایف دیپلماتیک خود در سفارت امارات، به تهران بازخواهد گشت.

با توجه به این بیانیه، خبرنگار ایسنا کسب اطلاع کرد که از ۱۰ روز پیش سفیر امارات به تهران بازگشته و فعالیت خود را در نمایندگی امارات در تهران به صورت رسمی آغاز کرده است.

"سیف محمد عبید الزعابی" از سال ۲۰۱۱ سفیر امارات در تهران بود ولی در سال ۲۰۱۵ امارات اقدام به سطح کاهش روابط با ایران کرد و سفیر خود را از تهران فراخواند .