شهرخبر

حضور ۵ هزار نیروی پلیس زن در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی/ "پلیس مدارس" راه‌اندازی می‌شود

حضور 5 هزار نیروی پلیس زن در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی/ "پلیس مدارس" راه‌اندازی می‌شود

رئیس پلیس پایتخت از حضور ۵ هزار نیروی پلیس زن در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار حسین رحیمی؛ فرماندهی انتظامی تهران بزرگ صبح امروز ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی اظهار کرد: ان‌شاءالله روز شنبه هفته آینده از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی را خواهیم داشت که پلیس در رابطه با این موضوع سنگین‌ترین کار را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم در رابطه با راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی اتخاذ شده است، افزود: پلیس موضوعات انتظامی، امنیتی و ترافیکی را در این راهپیمایی بر عهده خواهد داشت.

رحیمی گفت: برای راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی 5 قرارگاه فعال خواهند شد که در مسیر تردد‌های راهپیمایی حضور دارند که عوامل انتظامی از جمله 5 هزار پلیس زن با این قرارگاه‌ها همکاری خواهند کرد‌.

وی افزود: از میدان امام حسین(ع)، خیابان هفده شهریور، میدان و خیابان شوش، خیابان فداییان اسلام تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) محل استقرار این 5 قرارگاه است.

وی با بیان اینکه 15 هزار نفر و 500 گشت انتظامی در روز اربعین فعال هستند، افزود: افرادی که قصد دارند در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی موکب تشکیل دهند، مجوزهای لازم را از ستاد جاماندگان اربعین حسینی دریافت کنند که در این خصوص بالغ بر هزار موکب درخواست داشته‌اند.

رئیس پلیس تهران عنوان کرد: تردد هرگونه موتورسیکلت در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی ممنوع بوده و توقیف خواهند شد.

رحیمی در ادامه گفت: از شب اربعین تمام این مسیر از پارک خودروها پاکسازی می‌شود، چراکه باید مسائل امنیتی حفظ شود و در طول این مسیر از ساعت 24 تاریخ 25 شهریور در این مسیرها نباید خودرویی پارک شده باشد.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: سحرگاه روز اربعین مسیرهای پنج‌گانه‌ای که مشخص شده است (میدان امام حسین(ع) و جمهوری، باقرشهر به سمت حرم، جاده ورامین به سمت حرم و میدان امام‌زاده حسن(ع)) محدودیت ترافیکی ایجاد می‌شود.

رحیمی ادامه داد: با توجه به مسئولیتی که پلیس در مراسم جاماندگان دارد، حمل و نقل و ترافیک هم بر عهده پلیس است که هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی و بخش‌های دیگر انجام شده است؛ جا‌به‌جایی افرادی که در مراسم شرکت می‌کنند نیز بر عهده پلیس است که پیش‌بینی‌های کامل نیز در این باره اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه تمامی پلیس‌های پایتخت از 5 صبح اربعین در حالت آماده‌باش کامل هستند، گفت: تا پایان مراسم تمام خیابان‌های منتهی به مسیر راهپیمایی ممنوع است مگر پلیس راهور تشخیص دهند مسیر باید باز شود.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه از راه‌اندازی "پلیس مدارس" از ابتدای مهرماه خبر داد و گفت: برای سرویس‌های مدارس برچسب‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌ایم.

وی افزود: مدارس حدود 2 سال و نیم تعطیل بوده و باید در بحث حمل و نقل تلاش بیشتری کنیم تا اول مهر بدون مشکل آغاز شود.

رئیس پلیس پایتخت گفت: ١٧ الی ٢� هزار سرویس مدرسه تا قبل این ٢ سال فعال بودند اما در حال حاضر وضعیت فرق کرده است، در این بخش مدیران مدارس مسئولیت ویژه‌ای دارند تا بر رفت‌وآمد سرویس‌های مدارس نظارت کنند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: طی یک الی دو هفته آینده برچسب مشخصی که برای سرویس‌های مدارس تهیه شده است را در اختیار رانندگان قرار می‌دهیم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم اول مهر سنگینی را داشته باشیم و باید به عنوان محور اصلی نظم و انضباط بتوانیم ترافیک سنگین اول مهر را مهار کنیم.

رحیمی با بیان اینکه در حال تلاش برای سازماندهی جرثقیل‌های امداد خودرو هستیم، عنوان کرد: پیشنهاد دادیم تا ساعت طرح ترافیک از 6:30 تا 18 باشد که این موضوع توسط شورای ترافیک نیز پذیرفته شد؛ البته پیشنهاد شناور شدن ساعت کاری اداری را داشته‌ایم که استانداری تهران در حال بررسی این موضوع است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: از ساعت 6 صبح تا 9 صبح نیز ممنوعیت تردد کامیونت‌ها را از اول مهرماه داریم و از 20 شهریور تا 15 مهرماه هرگونه عملیات عمرانی در سطح شهر تهران توسط ادارات مختلف مانند آب، برق، گاز و ساختمان‌سازی‌ها ممنوع است.

انتهای پیام/