شهرخبر

نقض ۱۸۸ باره آتش‌بس در یمن از سوی ائتلاف متجاوز سعودی

نقض ۱۸۸ باره آتش‌بس در یمن از سوی ائتلاف متجاوز سعودی

منابع یمنی اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش تنها در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۸۸ مرتبه آتش بس نظامی و بشردوستانه در یمن را نقض کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه المسیره، منابع یمنی اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی و مزدورانش تنها در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۸۸ مرتبه آتش بس نظامی و بشردوستانه در یمن را نقض کرده اند.

بنابراین گزارش، موارد نقض آتش بس شامل پرواز هواپیماهای شناسایی و پهپادهای تهاجمی، عملیات توپخانه ای و تیراندازی بوده که در استان های مختلف یمن از جمله مأرب، تعز، حجه، الجوف، صعده، الحدیده، ضالع، البیضاء و دیگر مناطق مرزی در این کشور رخ داده است.

نقض آتش بس از سوی ائتلاف متجاوز سعودی در شرایطی ادامه دارد که محمد عبدالسلام مذاکره کننده ارشد یمنی روز گذشته در سخنانی چهار شرط برای تمدید آتش بس تعیین کرده بود. وی اجرای صحیح بندهای توافق آتش بس، برچیده شدن محاصره یمن، توقف تجاوزات از سوی ائتلاف متجاوز سعودی و پرداخت حقوق کارکنان دولتی را به عنوان چهار شرط صنعاء برای تمدید آتش بس اعلام کرده بود.

گفتنی است عربستان سعودی ار فروردین ۱۳۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد. برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، به ویژه تأسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.