به گزارش اکوایران ، شمارش معکوس برای آغاز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی به  صدا درآمد. قرار است فردا این نشست برگزار شود . در این شرایط بیانیه  تند طرف اروپایی در روز گذشته  موجب ایجاد فضای بدبینی نسبت به مذاکرات هسته ای شد. این دسته از معامله گران می گفتند سطح تنش ها بین ایران و غرب بیشتر خواهد شد.

برخی از معامله گران دلار  از احتمال صدور قطعنامه علیه ایران  سخن گفتند و همین امر موجب شد خریداران احتیاطی  وارد بازار شوند. البته از سوی  دیگر از حجم فروش ها هم کم شده بود. 

جهش قیمت دلار در بازار آزاد 

قیمت دلار در بازار امروز مانند روز گذشته به سمت نیمه کانال 30 هزار تومان جهش پیدا کرد . نرخ دلار در بازارآزاد امروز در محدوده 30 هزار و 600 تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا 200 تومان بالاتر بود. 

افزایش قیمت دلار در بازار های همسایه 

البته امروز نرخ دلار در هرات و سلیمانیه هم به پرواز درآمد و قدرت معامله گران تهران را تقویت کرد . نرخ دلار در هرات امروز بیش از 300 تومان بر ارزش خود افزود و به قیمت 30 هزار و 350 تومان معامله شد. در سلیمانیه هم هر برگ اسکناس آمریکایی نزدیک به 200 تومان رشد کرد و به قیمت 30 هزار و 780 تومان معامله شد. 

حباب منفی دربازار دلار

نرخ حواله درهم نیز امروز رشد کرد و به محدوده 8 هزار و 430 تومان رسید و نرخ برابری درهم به دلار در محدوده 30 هزار و 963 تومان بدست آمد که نشان دهنده حباب منفی دربازار دلار است . 

قیمت اونس طلا در روز گذشته

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل بود اما این فلز گران بها روز گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد و در محدوده 1717 دلار معامله شد

رشد قیمت طلا 18 عیار 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار  عصرامروز 14 هزار و 800 تومان بالا تر از روز گذشته معامله شد. قیمت طلا امروز با 1 میلیون و 298 هزار و 200 تومان به فروش رسید.

ورود مجدد سکه به کانال 14 میلیون تومان 

قیمت سکه هم امروز بار دیگر وارد کانال 14 میلیون تومان شد و تا 14 میلیون و 100 هزار تومان بالا رفت. سکه عصر امروز به قیمت 14 میلیون و 50  هزار تومان به فروش رسید . این قیمت در مقایسه با عصر دیروز تقریبا بیش از 100 هزار تومان رشد را نشان می دهد .