شهرخبر
بازدهی هفتگی اتریوم به 13 درصد رسید

ظهور نشانه های صعودی در بیت کوین

کدخبر: 521058
اقتصادنیوز : امروز هم بازار ارزهای دیجیتال مثبت است. بیت کوین و اتریوم رشد کمی داشته اند و فشار فروش زیادی در نمادهای مورد توجه بازار دیده نمی شود.

به گزارش اقتصادنیوز ، در حال حاضر بیت کوین با رشد 1.5 درصدی نسبت به روز گذشته با نرخ حدود 21650 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی بیت کوین به 9 درصد رسیده است.

ارزش معاملات بیت کوین طی شبانه روز گذشته 34 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 414 میلیارد دلار است.

در شرایطی که سه روز است بازار جو مثبتی دارد و بسیاری از فعالان بازار به رشد قیمت ها امیدوار شده اند، امروز اعلام شد که میزان جست و جوی عبارت «خرید بیت کوین» در گوگل به پایین ترین سطح در دو سال گذشته رسیده است. البته این اتفاق بدی درمورد بیت کوین نیست چراکه آخرین بار که جست و جوی این عبارت کلیدی در گوگل تا این سطح پایین آمد، مهرماه سال 99 بود که بیت کوین در حال آماده شدن برای شروع روند صعودی و رسیدن به اوج قیمت جدید خود بود.

از طرفی نایجل گرین مدیرعامل شرکت مشاوره مالی دیوره گروپ گفته که فعالیت اخیر نهنگ های بیت کوین، دیدگاه او را نسبت به این ارز دیجیتال مثبت کرده و یکی از دلایلش برای اینکه تصور می کند بیت کوین صعود خواهد کرد، همین فعالیت نهنگ هاست.

بازدهی هفتگی اتریوم به 13 درصد رسید

اتریوم هم با رشد حدود 2.5 درصدی نسبت به دیروز با نرخ حدود 1760 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی اتریوم به مثبت 13 درصد رسیده است.

ارزش معاملات اتریوم طی شبانه روز گذشته 12 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن نیز 215 میلیارد دلار است.

به طور کلی اتریوم توانسته نسبت به کف قیمتی چند ماه اخیر، رشد بهترین سبت به بیت کوین داشته باشد و طی این مدت بیش از 80 درصد رشد کرده است.

جو مثبت آلت کوین ها

در فهرست 50 ارز برتر بازار، اکثر نمادها مثبت هستند و رشد قیمت دارند. چیلیز با رشد 6 درصدی، پربازده ترین نماد در مقیاس روزانه است. EOS، تزوس، ایپ کوین و لایت کوین هم رشد 3 درصدی داشته اند. مابقی نمادهای مثبت، رشدی کمتر از 3 درصد دارند.

اما در میان نمادهای منفی، تنها سندباکس افت 3 درصدی داشته و مابقی نمادهای منفی افتی کمتر از 2 درصد دارند.

در مقیاس هفتگی، وضعیت اکثر نمادها خوب است. به جز لئو که در یک هفته گذشته 3 درصد کاهش قیمت داشته، مابقی نمادها بازدهی مثبت داده اند. ترا کلاسیک با رشد 78 درصدی بیشترین بازدهی را طی این مدت داده و پس از آن اتم با رشد 25 درصدی قرار دارد. اتریوم کلاسیک نیز طی این مدت 21 درصد رشد کرده است.

ارزش بازار یک درصد رشد کرد

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با یک درصد رشد نسبت به دیروز به رقم 1.06 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات 28 درصد کاهش داشته و رقم 68 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای 5 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها 63 میلیارد دلار بوده است.