شهرخبر

راپورت از ایران کار دست شجاع داد/ خلیل‌زاده جایی در لیست کی‌روش ندارد

هرچند لیست جدید تیم ملی بدون لژیونرها اعلام شده اما شنیدیم شجاع خلیل‌زاده تا لحظه انتشار این خبر جایی در فهرست کارلوس کی‌روش ندارد!

راپورت از ایران کار دست شجاع داد/ خلیل‌زاده جایی در لیست کی‌روش ندارد

این درحالی است که خلیل زاده در دوران اسکوچیچ مدافع فیکس تیم ملی بوده و توانسته است عملکرد بسیار خوبی نیز داشته باشد اما...

به نظر می‌رسد برخی مصاحبه‌های این مدافع مازندرانی علیه کارلوس کی‌روش در گذشته کار دستش داده باشد. شجاع خلیل‌زاده که در دوران سرمربیگری کارلوس کی‌روش، در فهرست سیاه او قرار داشت و نتوانست پیراهن تیم ملی را بر تن کند، در چند وقت اخیر و در برخی از مصاحبه‌هایش، سراغ مرد پرتغالی  رفته و این کار را بارها تکرار کرده بود.

خلیل‌زاده درباره لزوم حمایت از تیم ملی گفته بود: «همانطور که پشت کی‌روش بودید، پشت اسکوچیچ هم باشید. فرقی ندارد سرمربی تیم ملی چه‌کسی باشد، مهم این است که ما از تیم ملی حمایت کنیم تا ایران با روحیه‌ای خوب آماده جام‌جهانی شود.»

شجاع در مصاحبه‌ای در واکنش به صحبت افرادی رفته که نگران وضعیت دفاعی تیم ملی در جام جهانی هستند و اینجا هم بدون اسم بردن از کی‌روش، به او کنایه زده است: «برخی از هواداران یا دوستداران تیم ملی دوست دارند فردی سرمربی تیم ملی باشد که زور بگوید و همه هم سرشان پایین باشد ولی این خوب نیست. ما در مقدماتی جام‌جهانی ۴ گل خوردیم که ۲ گل را در بازی با کره‌جنوبی دریافت کردیم که صعودمان قطعی شده بود. خوردن ۲ گل آمار بدی است؟ چرا در دوره‌های قبل از خط دفاعی انتقاد نمی‌کردند.»

راپورت از ایران کار دست شجاع داد/ خلیل زاده جایی در لیست کی روش ندارد

شجاع خلیل زاده این مصاحبه ها را در حالی انجام داد که اصلا فکرش را نمی‌کرد کارلوس کی‌روش دوباره به ایران برگردد. مدافع ایرانی الاهلی قطر تصور می‌کرد که دراگان اسکوچیچ تا پایان جام جهانی روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشیند و طلسم این رقابت ها برای او می‌شکند اما عمر مربیگری مرد کروات خیلی زود به پایان رسید! گرچه کارلوس کی‌روش از فوتبال ایران دور شده اما در کشورمان عواملی دارد که راپورت این مصاحبه ها و برخی بازیکنان را به او داده و می‌دهند! مرد پرتغالی فعلا برنامه‌ای برای دعوت از شجاع خلیل زاده نداشته و برهمین اساس اسم مرتضی پورعلی‌گنجی را به لیست مسافران اردوی اتریش اضافه کرده است.

شجاع خلیل زاده هم به نظر می‌رسد با این مصاحبه ها و مسائلی که پیش آمده باید قید جام جهانی را بزند. البته شنیدیم برخی از مسئولان فدراسیون فوتبال درصدد هستند با حضور کی‌روش در ایران او را مجاب به دعوت از خلیل زاده کنند اما ...

لازم به یادآوری است، کارلوس کی‌روش در آخرین لحظات پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، شجاع خلیل زاده و محمدرضا خلعتبری را از لیست مسافران آن رقابت ها خط زد. شجاع و خلعتبری هم مصاحبه کردند و در لیست سیاه مرد پرتغالی قرار گرفتند!