شهرخبر

مجوز نمایشگاه‌های بخش کشاورزی نباید توسط وزارت صنعت صادر شود + سند

مجوز نمایشگاه‌های بخش کشاورزی نباید توسط وزارت صنعت صادر شود + سند

وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه به وزیر صمت نوشت: با توجه به اجرای قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی باید مجوز های برگزاری نمایشگاه‌های کشاورزی و صنایع غذایی نیز توسط خود این وزارتخانه و  بر اساس هدف گذاری ها و برنامه‌ریزی‌های مورد نظر صادر شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به  فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت با موضوع «مجوز برگزاری نمایشگاه مربوط به بخش کشاورزی و صنایع غذایی» خواستار عدم صدور مجوز های برگزاری نمایشگاه های بخش کشاورزی و صنایع غذایی توسط این وزارتخانه شد.

وی در این نامه اشاره کرده است با توجه به اجرای قانونی تمرکز وظایف بخش کشاورزی، باید مجوز های برگزاری نمایشگاه‌های کشاورزی و صنایع غذایی نیز توسط خود  وزارت جهاد کشاورزی و با  بر اساس هدف گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های مورد نظر صادر شود.

شرح این نامه در ذیل مطب آمده است.

«همانگونه که مستحضرید در حال حاضر برگزاری نمایشگاه های مربوط به بخش کشاورزی و صنایع غذایی با مجوز سازمان توسعه تجارت انجام می پذیرد این در حالی است که با توجه به اجرای قانون انتزاع و حضور و نظارت همه جانبه وزارت جهاد کشاورزی از تولید تا مصرف، لازم است به منظور مدیریت صحیح و ایجاد فضای کسب و کار مناسب و برنامه ریزی دقیق برای تولید، بازار رسانی و صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی بر اساس هدف گذاری ها و برنامه‌ریزی‌ها این وزارت کلیه نمایشگاه‌های داخلی و خارجی در این حوزه تحت مدیریت و با مجوز مستقیم از وزارت جهاد کشاورزی برپا شود.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید اقدام مقتضی و مسائل در این زمینه انجام شود پیشاپیش از بذل توجه و همکاری جنابعالی کمال تشکر و قدردانی را دارم.»

 

وزارت جهاد کشاورزی , وزارت صنعت ,

 

انتهای پیام/