شهرخبر
بازار ساز وارد بازار ارز می شود‌؟‌

قیمت دلار اوج گرفت /الاکلنگ قیمت سکه در دو کانال

کدخبر: 520798
اقتصادنیوز : قیمت دلار و سکه در بازار امروز اوج گرفت .

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار در اولین روز هفته به پرواز در آمد. اسکناس آمریکایی امروز شنبه 19 مرداد ماه بالاخره توانست از سد مقاومتی بازار ساز عبور کند و تا نیمه کانال 30 هزار و 500 تومان پیشروی کند .

قیمت دلار اوج گرفت

قیمت دلار در نیمه روز  بر روی 30 هزار و 440 تومان معامله شد . این قیمت نسبت به عصر روز پنجشنبه گذشته نزدیک به 300 تومان بالاتر بود. 

 کاسه صبر معامله گران دلار به سر آمد ؟ 

به نظر می رسد  بعد از تحریم های جدید آمریکا علیه ایران و سیگنال های ضد و نقیض برجامی کاسه صبر معامله گران دلار به سر آمده  و انتظارات صعودی بار دیگر در تهران تقویت شده است. 

بازار ساز وارد بازار ارز می شود‌؟‌

عده ای از معامله گران می گفتند در صوتی که بازار ساز وارد میدان نشود ممکن است اسکناس آمریکایی به سمت محدوده 30 هزار و 800 تومان هم خیز بردارد . 

تقویت انتظارات صعودی معامله گران دلار 

یکی از دلایل تقویت انتظارت معامله گران دلار درتهران به افزایش قیمت دلار در هرات بر می گردد. نرخ دلار هرات امروز وارد کانال 30 هزار تومان شد و تا محدوده 30 هزار و 400 تومان پیش رفت اما در نیمه روز به قیمت 30 هزار و 330 تومان معامله شد . این قیمت در مقایسه  با دو روز قبل نزدیک به 400 تومان افزایش را نشان می دهد . 

نرخ دلار در سلیمانیه امروز اوج گرفت . قیمت دلار در بازار یاده شده امروز تا مرز مقاومتی  30 هزار و 800 تومان بالا رفت . عده ای از معامله گران معتقد بودند در صورتی که نرخ دلا در محدوده یادشده تثبیت دهد احتمال رسیدن دلار به مرز 31 هزار تومان هم وجود خواهد داشت . 

طلا و دلار

قیمت درهم نیز امروز به کمک بازار دلار رفت. نرخ حوله درهم امروز تقریبا 60 تومان بر ارزش خود افزود و به قیمت 8 هزار و 400 تومان رسید. البته در مقطعی تا 8 هزار و440 تومان هم بالا رفت . 

قیمت دلا در بازار  رسمی 

قیمت دلار در صرافی ملی امروز 28 هزار و 602 تومان بود و در بازار متشکل ارزی هر برگ اسکناس آمریکایی به قیمت 28 هزار و 460 تومان به فروش رسید . 

نوسان محدود قیمت اونس طلا 

قیمت اونس طلا امروز نوسان محدودی را نسبت به روز قبل تجربه کرد . قیمت طلا جهانی امروز در محدوده 1717 دلار  معامله شد .

سیگنال افزایشی دلار به بازار طلا و سکه 

با این حال در ایران سرنوشت دو فلز گران بها با توجه به افزایش قیمت دلار ،آرایش صعودی به خود گرفت . قیمت طلا 18 عیار ظهر امروز 1 میلیون و 282 هزار و 900 تومان بود که نسبت به عصر دو روز قبل 1 هزار و 900 تومان بالا رفته بود . 

سکه بازان در موقعیت خرید قرار گرفتند 

سکه بازان هم امروز در سایه افزایش نرخ دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند . قیمت سکه امامی قبل از ظهر امروز وارد کانال14 میلیون تومان شد . هر قطعه سکه امامی امروز با 14 میلیون و 58 هزار تومان معامله شد . این قیمت نسبت به دو روز قبل 101 هزار تومان افزایش رانشان می دهد . 

الاکلنگ قیمت سکه در دو کانال 

قیمت سکه در نیمه ظهر دوباره به کانال 13 میلیون تومان برگشت و با قیمت 13 میلیون و900 هزار تومان معامله شد. ارزش ذاتی سکه امروز 12 میلیون و 304 هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده 12 درصد بود .