شهرخبر

ادای احترام رونالدو به ملکه الیزابت/ عشق جاودان بریتانیا به او را حس کردم

کریستیانو رونالدو فوق‌ستاره پرتغالی منچستریونایتد پس از درگذشت ملکه الیزابت دوم، به او ادای احترام کرد.

کریستیانو رونالدو - ملکه الیزابت

پس از درگذشت ملکه الیزابت دوم، کریستیانو رونالدو، ستاره منچستریونایتد، در صفحه اینستاگرام خود پیام تسلیت و ادای احترام خود را منتشر کرد.

او نوشت: «هفت سال از دوران حرفه‌ای من در لیگ برتر سپری شده و این هشتمین فصل حضور من در انگلیس است. در طول این سال‌ها، عشق جاودان بریتانیا به ملکه‌اش را احساس کرده‌ام و اینکه ایشان چقدر برای مردم بریتانیا مهم بوده و خواهند بود. من به ملکه احترام می‌گذارم و در سوگ درگذشت ایشان با کشوری که آموخته‌ام آن را وطن بنامم، شریک هستم. همدردی عمیقم را با خانواده سلطنتی ابراز می‌کنم.»

موجی از غم و اندوه از سراسر جهان ورزش در ادای احترام به ملکه به راه افتاده است. افرادی مانند تایسون فیوری و هری کین هم پس از انتشار درگذشت ملکه بریتانیا در صفحه‌های اجتماعی خود پیام تسلیت منتشر کردند. مو فرح، دیوید بکام، پله، آنتونی جاشوا، مایکل اوون و جورج راسل هم در بین ورزشکارانی بودند که بلافاصله احترام نشان دادند و اندوه خود را ابراز کردند.

این خبر در نیمه بازی آرسنال و اف‌سی زوریخ در لیگ اروپا منتشر شد، اما پس از تصمیم اتحادیه فوتبال انگلیس و یوفا، مسابقات منچستریونایتد و وستهام برگزار شد و هر دو تیم قبل از بازی از ملکه تجلیل کردند.

لیگ برتر و چمپیونشیپ نیز اعلام کردند که بازی‌های آخر این هفته به نشانه احترام به ملکه به تعویق افتاده است. سایر رویدادهای ورزشی از جمله مسابقات اسب‌دوانی، کریکت و راگبی نیز رویدادهای خود را به تعویق انداخته‌اند.