شهرخبر

ریزش مو از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. برای کاهش ریزش مو نیازی به درمان خاصی نیست شما باید تغییراتی در رژیم غذایی داشته باشید.

به گزارش صد آنلاین، رژیم غذایی با چربی بالا ممکن است ریزش مو را افزایش دهد. مطالعه ای در سال 2021 نشان می دهد که رژیم غذایی با چربی بالا و بیشتر از حد استاندارد باعث ریزش و نازک شدن مو می شود. این موضوع روی موش ها انجام شده است که موش های پیر وضعیت بدتری را نشان دادند و اثر رژیم غذایی با چربی بالا در عرض چند روز خودش را نشان داد.

یعنی در عرض چهار روز به این نتیجه رسیدند که تغییرات در پوست و موی موش ها ایجاد شده است. فشار اکسیداتیو در آن ها افزایش پیدا کرد و همه اینها عاملی برای آسیب به بافت و افزایش خطر ابتلا به سرطان بود.

عوارض غذای چرب
چاقی یا اضافه وزن خطر ریزش مو را افزایش می دهد

این اولین باری نیست که متوجه می شوید وزن با رژیم غذایی و ریزش مو ارتباط مستقیم دارد. مطالعه ای در سال 2013 روی 189 مرد با سن میانگین 30 سال انجام شد که اضافه وزن داشتند و چاق بودند و نتایج نشان داد که آن ها بیش از افراد معمولی با ریزش مو و کچلی مواجه هستند.
راه حل:کمتر چربی بخور تا موهات کمتر بریزه

با مصرف مقدار کمتر چربی و کلسترول، می توانید ریزش مو را کاهش دهید. فقط به خاطر اینکه چاق هستید یا قبلا رژیم غذایی غلط داشتید، دلیل نمی شود که دیگر نتوانید کاری برای موهایتان انجام دهید. مطالعه ای در سال 2018 باز هم روی موش ها انجام شد که رژیم غذایی پرچرب خورده بودند اما توانستند از طریق دارو این وضعیت را درمان کنند و دوباره ریزش مو را کاهش دهند.

آنها به این نتیجه رسیدند که رژیم غذایی غربی یا رژیم غذایی با چربی بالا باعث سفید شدن مو و ریزش مو و التهاب پوست در موش ها شده است. اما آنها توانستند از طریق درمان و اصلاح رژیم غذایی دوباره وضعیت را بهبود ببخشند.