شهرخبر

پیشنهاد نجومی سعودی‌ها برای خرید اینتر

پیشنهاد نجومی سعودی‌ها برای خرید اینتر

اسکای اسپورتس مدعی است عربستان سعودی در حال مذاکره با مالک چینی باشگاه اینتر است و برای خرید باشگاه ایتالیایی پیشنهادی 1.2 میلیارد دلاری ارائه کرده است.

به گزارش مشرق، از مدتی پیش این شایعه مطرح بود که سعودی‌ها برای خرید باشگاه اینتر ابراز تمایل کرده‌اند اما امروز شبکه اسکای اسپورتس مدعی شد این شایعات به واقعیت نزدیک شده و مذاکرات بین صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان و شرکت چینی سونینگ، مالک فعلی اینتر، به مراحل پیشرفته رسیده است.

پیشنهاد نجومی سعودی‌ها برای خرید اینتر

مذاکرات دو طرف چند ماه پیش در یک مرحله انجام شد ولی به نتیجه نرسید. در روزهای گذشته طرف عربستانی با پیشنهادی جذاب به میز مذاکره برگشت و موفق شد مالک چینی اینتر را برای فروش باشگاه متقاعد کند. این ادعایی است که شبکه اسکای ایتالیا امروز مطرح کرد.

در ماه‌های گذشته هر بار که شایعه این خرید و فروش در رسانه‌ها مطرح شد مالکان چینی اینتر شایعات را قویا تکذیب کرده و می‌گفتند هیچ قصدی برای واگذاری نراتزوری ندارد و نسبت به اینتر احساس تعهد می‌کنند.

اما در دور جدید مذاکرات، سعودی‌ها چنان پیشنهادی ارائه کرده‌اند که رد کردنش برای شرکت سونینگ ممکن نیست. پیشنهادی که به گفته اسکای مبلغ آن 1.2 میلیارد دلار بوده است. بر اساس این گزارش پیشنهاد اخیر عربستانی‌ها به مراتب بیشتر از پیشنهادی قبلی آنها است.

پیشنهاد نجومی سعودی‌ها برای خرید اینتر

این دومین تلاش صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی برای خرید باشگاه‌های مطرح فوتبال اروپا است. این صندوق که در واقع هدایت آن به عهده خاندان سلطنتی عربستان است در ماه اکتبر 2021 باشگاه انگلیسی نیوکسل را خریداری کرد و حالا عزم خود را برای خرید اینتر جزم کرده است.