شهرخبر
پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰

کاخ باکینگهام اعلام کرد الیزابت دوم ملکه انگلیس تحت نظارت پزشکی است زیرا پزشکان نگران وضع سلامتی وی هستند.

ملکه

به گزارش همشهری آنلاین، کاخ باکینگهام اعلام کرد الیزابت دوم ملکه انگلیس تحت نظارت پزشکی است زیرا پزشکان نگران وضع سلامتی وی هستند. 

به گزارش «آسوشیتد پرس»، این خبر یک روز بعد از آن اعلام شده که ملکه ۹۶ ساله انگلیس جلسه شورای خصوصی را لغو کرد و به او گفته شد که استراحت کند. 

کاخ باکینگهام اعلام کرد ملکه در قلعه بالمورال در اسکاتلند جایی که تابستان را در آن سپری کرده حضور دارد. طبق گزارش‌ها، شاهزاده چارلز و همسرش برای حضور کنار ملکه، عازم اقامتگاه وی شده‌اند. 

حضور شتابزده شاهزاده‌های انگلیس بر بالین ملکه؛ نگرانی عمیق سران احزاب از بیماری الیزابت دوم

«لیز تراس» نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه به اعلام وضعیت بیماری «الیزابت دوم» ملکه این کشور واکنش نشان داد. به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، لیز تراس در بیانیه‌ای مدعی شد «ملت انگلیس» عمیقا بابت انتشار خبر قرار گرفتن ملکه الیزابت تحت مراقبت پزشکی نگران هستند.

نخست‌وزیر جدید انگلیس که دو روز پیش (سه‌شنبه) برای گرفتن اجازه تشکیل دولت به دیدار ملکه الیزابت دوم رفته بود در بیانیه خود ادعا کرده که «فکر مردم در سرتاسر پادشاهی متحده» درگیر سلامتی ملکه است.

در ویدئویی که از جلسه پارلمان انگلیس منتشر شده است، «ناظم زهاوی» وزیر کابینه تراس در میانه جلسه در حال تحویل یادداشتی درباره وضعیت بیماری ملکه به دست نخست‌وزیر دیده می‌شود که می‌تواند نشانگر جدیت بیماری ملکه انگلیس باشد.

از سوی دیگر «کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد «عمیقاً نگران» اخبار پیرامون سلامتی ملکه ۹۶ ساله این کشور بوده و در مورد بهبود او ابراز امیدواری کرد.

یک سخنگوی کاخ «بالمورال» اسکاتلند محل حضور ملکه اعلام کرد شاهزاده «چارلز» پسر ملکه انگلیس و وارث تاج و تخت او و به همراه همسرش در حال حاضر بر بالین وی حاضر شده است. شاهزاده «ویلیام» دیگر پسر ملکه نیز فوراً خود را به این کاخ رسانده‌اند.

این در حالی است که حدود یک ساعت پیش کاخ باکینگهام اعلام کرده بود درباره وضعیت ملکه به فرزندانش اطلاع‌رسانی کرده است.

از سوی دیگر شاهزاده «هری» دیگر پسر ملکه و همسرش «مگان مارکل» که مدت‌ها است با خانواده سلطنتی قطع ارتباط کرده‌اند، عازم کاخ بالمورال شده‌اند.