شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دولت#یارانه#دولت سیزدهم

شرایط پرداخت حقوق مرخصی زایمان

شرایط پرداخت حقوق مرخصی زایمان

میرهاشم موسوی در بیست‌ویکمین سفر استانی به استان اصفهان و در مراسم بهره‌برداری از طرح ارتقای هتلینگ بخش زنان و زایمان بیمارستان شبیه‌خوانی کاشان گفت: در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم، در همین مدت کوتاه، اقدامات بزرگی در سازمان تأمین‌اجتماعی و در بخش درمان این سازمان انجام شده و گره‌گشایی‌های خوبی برای ارتقای خدمات به مردم انجام شده است. هرچند کارهای عقب‌افتاده زیادی هم هست که باید انجام شود و قطعاً مردم ما شایسته بیش از اینها هستند که این مسیر ارتقای مستمر خدمات، باید با دستان پرتوان کادر شریف درمان پیگیری ‌شود. مهمترین مسئله برای ما این است که در نقطه تماس با مردم، رضایتمندی جامعه تحت پوشش را شاهد باشیم و لبخند رضایت خدمت‌گیرندگان باید شاخص اثربخشی خدمات ما باشد.

وی افزود: کادر درمان تأمین‌اجتماعی، یکی از مهم‌ترین تعهدات این سازمان به جامعه هدف را ارائه می‌دهند و در دوره مدیریت جدید، بهبود و ارتقای خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی را از ابتدا به‌عنوان یکی از اهداف و اولویت‌های اصلی خود اعلام کردیم. توسعه خدمات در همه عرصه‌ها به‌ویژه در حوزه درمان از راهبردهای سازمان تأمین‌اجتماعی است و دولت مردمی نیز در زمینه توسعه خدمات درمانی در سطح کشور اقدامات ارزشمندی انجام می‌دهد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین گفت: از ابتدای آغاز مأموریت در سازمان تأمین‌اجتماعی در شهریور سال گذشته، پرداخت به‌موقع حقوق و بهبود معیشت بازنشستگان و در کنار آن ارتقای خدمات درمانی را از مهم‌ترین اهداف و راهبردهای مدیریتی خود اعلام کردیم. در حوزه درمان، هدف اصلی ما کاهش پرداخت از جیب مردم و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند بیمار به جز رنج بیماری نباید مشکل دیگری داشته باشد. خوشبختانه این هدف در درمان مستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی محقق شده است و باید توسعه کمی و کیفی خدمات با جدیت پیگیری شود و در درمان غیرمستقیم نیز کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان مورد توجه قرار گیرد.

موسوی با اشاره به طرح دولت سیزدهم در مورد اختصاص هدفمند یارانه دارو به بیماران گفت: طرح دارویار برای هدفمند شدن پرداخت یارانه دارو، به خوبی و با موفقیت در حال اجراست و شاهد آثار مثبت آن در سطح جامعه هستیم و خوشبختانه در بخش درمان مستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی موردی از پرداخت از جیب مردم گزارش نشده است. در طرح دارویار داروهای جدیدی تحت‌پوشش خدمات بیمه قرار گرفت و بنا است مابه‌التفاوت قیمت‌ها از طرف دولت در قالب یارانه به شرکت‌های بیمه پرداخت شود.

آغاز پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری

وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته ۴۷ قلم داروی بیماران خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفت و گسترش بیشتر پوشش بیمه‌ای داروها و توسعه خدمات در راستای تحقق هدف راهبردی کاهش پرداخت از جیب مردم با جدیت دنبال می‌شود. همچنین در این دولت توسعه پوشش بیمه خدمات درمان ناباروری در دستور کار قرار گرفت که این موضوع در سیاست‌های کلی جمعیت و همین طور بند ۸ سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری مورد تأکید قرار گرفته است. خدمات درمان ناباروری در بسیاری موارد هزینه‌های سنگینی دارد و در کشور ما حدود ۳ میلیون زوج نابارور وجود دارد که خدمات درمان ناباروری و پوشش بیمه‌ای این خدمات، برای آنان اهمیت زیادی دارد. افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه و پرداخت ماهیانه حقوق و همین‌طور غیرحضوری شدن فرآیندهای کار و آغاز پرداخت غرامت دستمزد ایام بارداری از ماه دوم مرخصی زایمان کار بسیار ارزشمندی است.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی گفت: در این مدت کوتاه از عمر دولت سیزدهم در سازمان تأمین‌اجتماعی، اقدامات بزرگی انجام شده و گره‌گشایی‌های خوبی برای ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات قابل ارائه به مردم صورت گرفته است. البته کارهای عقب‌افتاده زیادی هنوز هست که باید پیگیری شود و قطعاً مردم ما شایسته بیش از اینها هستند که مسیر توسعه کمی و کیفی خدمات با دستان پرتوان کادر شریف درمان پیگیری می‌شود. سازمان تأمین‌اجتماعی ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد و سایر اقشار جامعه نیز امکان استفاده از خدمات درمانی این سازمان را دارند. مهمترین مسئله برای ما این است که در نقطه تماس با مردم، رضایتمندی جامعه تحت پوشش را شاهد باشیم و رضایت خدمت‌گیرندگان شاخص اثربخشی خدمات است. همکاران حوزه درمان تأمین‌اجتماعی فرصت بسیار ارزشمندی در خدمت به مردم و بهترین اقشار جامعه دارند. طبیب بودن افتخار بزرگی است و ما مفتخریم که در کنار پزشکان عزیز در خدمت مردم و بیماران هستیم.

منبع:  روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی