شهرخبر

سازمان ملل: بیش از ۲۴ میلیون افغان نیازمند کمک‌های بشری هستند

سازمان ملل: بیش از 24 میلیون افغان نیازمند کمک‌های بشری هستند

دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان اعلام کرد بیش از ۲۴ میلیون نفر از مردم این کشور به کمک‌های بشری نیازمند هستند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان با اشاره به بحران انسانی در این کشور در توئیتی نوشت: بیش از 24 میلیون نفر در افغانستان نیازمند کمک‌های بشری هستند.

اطلاعیه می‌افزاید: هزاران نفر در افغانستان از قحطی و خسارات زلزله و سیل رنج می‌برند و برای سپری کردن زمستان به کمک فوری نیاز دارند.

این نهاد سازمان ملل همچنین اضافه کرد باوجود شرایط بحرانی افغانستان، تنها 42 درصد از میزان درخواست شده برای کمک به این کشور تأمین گردیده است.

بر اساس اطلاعیه دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در افغانستان، 19 میلیون نفر از جمعیت افغانستان با ناامنی غذایی مواجه هستند،  25 میلیون نفر آنها در فقر زندگی می کنند، 5.8 میلیون نفر آواره داخلی هستند و هزاران خانه در نتیجه سیل و زلزله آسیب دیده است.

این نهاد سازمان ملل در ادامه هشدار می‌دهد میلیون‌ها نفر از مردم افغانستان برای زنده ماندن در زمستان به غذا، لباس گرم و سرپناه نیاز دارند.

انتهای پیام/.