شهرخبر

الحشد الشعبی برنامه حزب منحله بعث علیه زیارت اربعین را خنثی کرد

الحشد الشعبی برنامه حزب منحله بعث علیه زیارت اربعین را خنثی کرد

سازمان الحشد الشعبی از خنثی سازی طرحی به رهبری حزب منحله بعث علیه امنیت عراق و زیارت اربعین حسینی در چهار استان این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،سازمان الحشدالشعبی عراق امروز صبح در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این سازمان  توانستند برنامه خصمانه حزب‌ «بعث»  علیه امنیت عراق و زیارت اربعین را در چهار استان کربلای معلی، بابل، المثنی و دیوانیه در مرکز و جنوب این کشور خنثی کنند.

به گزارش العهد، الحشد الشعبی در بیانیه ای اعلام کرد: «امروز پنجشنبه با نظارت ریاست ستاد سازمان الحشدالشعبی و با تلاش‌های زیاد اطلاعاتی و پیگیری‌های دقیق و پس از اخذ موافقت قضایی، نیروهای الحشدالشعبی برای اجرای یک عملیات پیش‌دستانه گسترده موسوم به «بازدارندگی دوم» به راه افتادند و برنامه‌ خصمانه  حزب منحله بعث علیه امنیت کشورمان و زیارت اربعین را در چهار استان خنثی کردند.

الحشدالشعبی اعلام کرد با افراد دستگیرشده طبق قانون رفتار شد و  جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

رسانه‌های عراقی، هفته گذشته خبر دادند که نیروهای سازمان الحشدالشعبی عراق فرایند تأمین امنیت زائران ایرانی را آغاز کرده‌اند.

یک منبع امنیتی در این رابطه به وبگاه خبری «نینا» گزارش داد که گروهی از نیروهای تیپ 110 الحشدالشعبی روند تأمین امنیت جاده خانقین به حمرین را آغاز کرده‌اند.

این منبع اضافه کرد که این اقدام در راستای طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی (ع) انجام شده تا امنیت در جاده‌های عراق برقرار شود و از زائران ایرانی‌‌ای که از گذرگاه مرزی «المنذریه» (مرز خسروی) وارد عراق می‌شوند، محافظت شود.

فرمانده ستاد عملیات حشد شعبی در بصره اعلام کرده بود که نزدیک به 20 هزار رزمنده حشد شعبی در تأمین امنیت مراسم اربعین مشارکت دارند.

هفته گذشته نیز سازمان الحشد الشعبی عراق در بیانیه‌ای با اشاره به نزدیک شدن به برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی (ع) اعلام کرد که برای شکست توطئه‌های خارجی مصمم هستیم.

انتهای پیام/