شهرخبر

تداوم نقض آتش بس یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی

تداوم نقض آتش بس یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی

یک منبع یمنی اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ بار آتش بس اعلام شده از سوی ائتلاف متجاوز سعودی را نقض کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه بی توجهی به آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۳ بار آتش بس را در نقاط مختلف یمن نقض کرد.

بر همین اساس، ائتلاف سعودی با انجام پروازهای تجسسی بر فراز استان‌های مأرب، تعز، جوف، صعده، الحدیده، ضالع، البیضاء، حجه و سایر مناطق آتش بس سازمان ملل متحد را نقض کرده است.

همچنین، نیروهای ائتلاف سعودی مواضع نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و منازل مسکونی شهروندان یمنی در استان‌های‌ الحدیده، تعز، مأرب، حجه، صعده، جیزان، ضالع و نجران را هدف حملات سنگین توپخانه‌ای، راکتی و خمپاره قرار دادند.

این در حالی است که «هانس گروندبرگ» نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن حدود یک ماه پیش از توافق طرف‌های یمنی برای تمدید ۲ ماهه آتش بس خبر داد.

گفتنی است، عربستان سعودی از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد. برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، به ویژه تأسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.