شهرخبر
رسوایی ۹ نفر از مدیران سابق و کارکنان شهرداری بندرعباس به اتهام اختلاس

صد آنلاین | دادستان مرکز استان هرمزگان گفت: ۹ نفر از مدیران سابق و کارکنان شهرداری بندرعباس به اتهام اختلاس دستگیر شدند.

علیرضا احمدی منش افزود: این افراد دو نفر از مدیران سابق و هفت نفر از کارکنان شهرداری بندرعباس که به اتهام اختلاس، کلاهبرداری و تعدی به اموال دولتی دستگیر شدند.

وی گفت: در پی گزارش حراست شهرداری بندرعباس مبنی بر اختلاس، کلاهبرداری و تعدی به اموال دولتی در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، به دستور مقام قضایی عوامل پلیس امنیت اقتصادی استان این افراد را دستگیر کردند.

منش خاطر نشان افزود: در روند تحقیقات قضایی مشخص شده است که متهمان از طریق ارتکاب جرایمی، چون انعقاد قرارداد‌های صوری با بازیکنان تیم‌های فوتبال ساحلی و بسکتبال شهرداری بندرعباس، انتقال وجوه به حساب غیر، ترک تشریفات قانونی در خصوص انعقاد قرارداد با شرکت‌ها و فروشگاه‌های خصوصی، اجاره تابلو‌های تبلیغاتی تلویزیون شهری، ارائه فاکتور‌های صوری و انجام تهاتر بدون مجوز، وجوه قابل ملاحظه‌ای را اختلاس کرده اند.

دادستان بندرعباس گفت: در خصوص متهمان دستگیر شده قرار تأمین کیفری صادر شده است و رسیدگی قضایی به منظور شناسایی ابعاد دیگر این پرونده و دستگیری سایر متهمان همچنان ادامه دارد که با تکمیل روند تحقیقات، متعاقباً اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: پرونده‌های مبارزه با فساد به صورت ویژه در دبیرخانه مدیریت پرونده‌های مهم دادگستری هرمزگان، تحت نظارت مدیریت ارشد قضایی استان قرار دارد و تا حصول نتیجه نهایی پیگیری می‌شوند.

احمدی منش گفت: فساد اقتصادی را به هیچ وجه برنمی تابیم و با اخلالگران این حوزه قاطعانه و بدون اغماض برخورد می‌شود.