شهرخبر
چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶

دادستان مرکز استان هرمزگان از دستگیری دو نفر از مدیران سابق و هفت نفر از کارکنان شهرداری بندرعباس به اتهام اختلاس، کلاهبرداری و تعدی به اموال دولتی خبر داد.

مجرم - دستگیری- خلافکار- دستبند

به گزارش همشهری آنلاین، احمدی منش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان اعلام کرد: در پی گزارش حراست شهرداری بندرعباس مبنی بر اختلاس، کلاهبرداری و تعدی به اموال دولتی در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، به دستور مقام قضایی عوامل پلیس امنیت اقتصادی استان نسبت به دستگیری ۷ نفر از کارکنان شهرداری و ۲ نفر از مدیران سابق سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس اقدام نمودند.

احمدی منش خاطر نشان کرد: در روند تحقیقات قضایی مشخص شده است که متهمین از طریق ارتکاب جرایمی چون انعقاد قراردادهای صوری با بازیکنان تیم‌های فوتبال ساحلی و بسکتبال شهرداری بندرعباس، انتقال وجوه به حساب غیر، ترک تشریفات قانونی در خصوص انعقاد قرارداد با شرکت ها و فروشگاه‌های خصوصی، اجاره تابلوهای تبلیغاتی تلویزیون شهری، ارائه فاکتورهای صوری و انجام تهاتر بدون مجوز، وجوه قابل ملاحظه‌ای را اختلاس نموده‌اند.

او در ادامه افزود: در خصوص متهمین دستگیر شده،  قرار تأمین کیفری صادر شده است و رسیدگی قضایی به منظور شناسایی ابعاد دیگر این پرونده و دستگیری سایر متهمان همچنان ادامه دارد که با تکمیل روند تحقیقات، متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.