شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عربستان#عربستان سعودی

تلاش تاجر صهیونیست برای برقراری تعاملات تجاری میان شرکت‌های عربستانی و اسرائیلی

تلاش تاجر صهیونیست برای برقراری تعاملات تجاری میان شرکت‌های عربستانی و اسرائیلی

یک تاجر صهیونیست در جریان سفر خود به عربستان سعودی کوشیده است تا زمینه همکاری شرکت‌های اسرائیلی و عربستانی با یکدیگر را تسهیل نماید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم «بروس گورفین» سرمایه دار صهیونیست ساکن آمریکا در سفر یک هفته‌ای خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس، با رانندگی از مسیر دبی تا سرزمین‌های اشغالی و با عبور از خاک عربستان سعودی ضمن دیدار با تجار سعودی تلاش کرده است تا زمینه حضور شرکت‌های اسرائیلی را در بازار عربستان و بالعکس محقق نماید.

به گزارش بلومبرگ، این کارآفرین صهیونیست که در جریان تور مسافرتی خود به منطقه خلیج‌فارس موفق شده تا به عربستان سعودی نیز سفر نماید، ضمن دیدار با برخی از تجار و چهره‌های برجسته اقتصادی عربستان سعودی تلاش کرده است تا زمینه همکاری متقابل اقتصادی را میان شرکت‌های سعودی و اسرائیلی فراهم سازد.

گورفین که در شرکت Future Gig یک بنگاه اقتصادی شتاب دهنده فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا اشتغال دارد، قصد دارد تا زمینه ارتباط میان شرکت‌های حوزه استارتاپ اسرائیل را با بازار عربستان سعودی تسهیل نماید. 

وی قرار است تا با همکاری ریاض و تل‌آویو زمینه انعقاد قراردادهایی را میان شرکت‌های سعودی و اسرائیلی در زمینه‌هایی چون انرژی‌های تجدیدپذیر، کشاورزی صحرایی و بهینه‌سازی مصرف آب فراهم سازد. 

تلاش‌ها برای تسریع روند عادی‌سازی روابط میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی در حالی همواره با انکار مقامات ریاض همراه شده است که برخی از منابع خبری در نوامبر 2020 از دیدار محرمانه نتانیاهو نخست‌وزیر وقت اسرائیل و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در شهر نئوم در ساحل دریای سرخ خبر داده بودند.

ریاض همچنین در جریان سفر اخیر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه و عربستان سعودی، برای نخستین بار با عبور هواپیماهای رژیم صهیونیستی از فراز خاک این کشور موافقت کرد تا گامی عملی را در مسیر عادی‌سازی روابط با تل‌آویو بردارد.

 

انتهای پیام/