شهرخبر

کارت سبز ژئوپارک قشم افتخاری ملی است / ظرفیت‌ها و پروژه‌های قشم قابلیت طرح در رسانه ملی را دارد

کارت سبز ژئوپارک قشم افتخاری ملی است / ظرفیت‌ها و پروژه‌های قشم قابلیت طرح در رسانه ملی را دارد

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تثبیت حضور ژئوپارک قشم در لیست شبکه جهانی ژئوپارک های سازمان یونسکو را افتخاری برای ملت ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری برنا، جلسه شورای معاونان این سازمان عصر امروز 14 شهریورماه 1401 با حضور افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حسن خانلری، مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه ضمن تبریک موفقیت ژئوپارک جهانی قشم برای انتخاب شدن به‌عنوان یک نمونه موفق در سطح جهان از سوی یونسکو، اظهار داشت: این موفقیت مرهون تلاش جمعی معاونت‌ها و مدیریت های مختلف سازمان و همراهی مردم شریف جزیره است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های جهانی این منطقه تأکید کرد:  پروژه‌ها و عملکردهای انجام‌شده در این منطقه قابلیت اطلاع‌رسانی در سطوح ملی و فراملی را دارد که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری یک تکلیف بزرگ است.

به گفته فتح الهی،  تمامی معاونت‌ها و مدیریت‌ها موظف به تهیه و ارسال اطلاعات فنی و داده‌های موردنیاز به روابط عمومی برای تهیه خبرهای امیدآفرین در سطح ملی هستند.

این مقام عالی خواستار ساماندهی فعالان فضای مجازی جزیره و مجوزدار کردن فعالیت‌ها در این حوزه باهدف تعهد به کار و رعایت اصول و قواعد شد.

اولویت درخواست‌های مردمی است

در ادامه جلسه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم پس از دریافت گزارشی از وضعیت دیدارهای مردمی و گزارش‌های ارسالی تأکید کرد: مهم‌ترین سرمایه امروز ما همراهی و اعتماد مردم غیور و مؤمن قشم است که باید قدر آن را دانست در کنار مردم برای حل مسائل و مشکلات تلاش کرد تا ضمن دربرداشتن رضایت خداوند، حصول نتیجه را نیز با موفقیت و به‌سرعت تسهیل کند.

وی بر در اولویت قرار دادن درخواست‌های مردمی از سوی معاونان و مدیران و مدیران عامل شرکت‌های تابعه سازمان تأکید کرد و گفت: مکان‌یابی و جانمایی برای برپایی بازارچه دائمی صنایع‌دستی باهدف ارتباط مستقیم صنعتگر با مصرف‌کننده، یکی از این درخواست‌هاست که باید با همکاری معاونت عمرانی و فرهنگی محقق شود.

اجرای پارک بانوان و تأکید بر همکاری معاونت‌ها با آموزش‌وپرورش به‌منظور آماده‌سازی مدارس پیش از آغاز سال تحصیلی جدید از موضوعات دیگری بود که از سوی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مورد پیگیری قرار گرفت.

 

قشم یک ظرفیت فراملی است

مدیر روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت و جایگاه فراملی منطقه آزاد قشم گفت: قشم یک ظرفیت فراملی است و تولیدات رسانه‌ای شما هم باید جایگاهی ملی و بین‌المللی داشته باشد که لازمه آن افزایش تعامل با خبرگزاری ملی است.

خانلری، داشتن برنامه‌ای طراحی‌شده و مدون به‌صورت یک پیوست رسانه‌ای برای آماده‌سازی اذهان عمومی و معرفی اقدامات سازمانی به شیوه‌ای مدرن در قالب اخبار را شرط اصلی در صدر بودن اخبار دانست و افزود: توجه به برندینگ منطقه، سنتی نبودن، انعکاس خبرهای امیدآفرین در سطح ملی و معرفی توانمندی‌های بین‌المللی جزیره درگرو طراحی یک پیوست رسانه‌ای برنامه‌ریزی‌شده، سرعت عمل در پوشش خبرها و توجه به صحت موضوعات خبری است.

وی بر لزوم ساماندهی و مجوزدار کردن فعالان فضای مجازی تأکید کرد و خواستار مدیریت ارتباطات بین مدیران مجموعه و رسانه‌ها شد.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام محمدسعید آخوندی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مدیریت‌های مختلف این معاونت پرداخت و از برنامه‌های این بخش در خصوص ثبت و ساماندهی آثار تاریخی جزیره، احیا و گسترش گردشگری مؤمنانه و مسوولانه با محوریت خانواده و توسعه و تثبیت صنایع‌دستی و بومی خبر داد.

وی همچنین، طراحی بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و برنامه‌هایی برای ارتقاء سطح آموزشی نخبگان، اثرگذاران، دانش‌آموزان، دانشجویان و درنهایت مردم در حوزه سبک زندگی را از دیگر برنامه‌های این معاونت برشمرد.

در بخش دیگری از این جلسه، معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم نیز با برشمردن جزییاتی از تلاش های نیروهای این معاونت در حوزه آماده سازی زمین های الحاق شده در طرح مسکن جوانان جزیره گفت: در هفته های آتی مراحل دیگری از این طرح در شهرها و روستاهای جزیره کلنگ زنی خواهد شد.

وی همچنین از آماده سازی فضایی برای راه اندازی اتاق عمل در بیمارستان خلیج فارس روستای جی جیان خبر داد. 

گفتنی است، تبادل خبرهای مهم، ارایه گزارشی از دیدارهای مردمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سال جاری و بررسی برنامه‌ها و اقدامات حوزه‌های گردشگری و آموزشی از سرفصل‌های مطرح‌شده در جلسه شورای معاونان سازمان منطقه آزاد قشم بود.

انتهای پیام/