شهرخبر

خبر مدیرعامل تامین اجتماعی برای بازنشستگان درباره اصلاح ۳۸ درصدی حقوق

کدخبر: 519635
مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: از همین هفته بحث اصلاح ۳۸ درصد حقوق به اضافه ۵۵۰ هزار تومان در احکام جدید بازنشستگان سایر سطوح لحاظ خواهد شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، میرهاشم موسوی در آئین گشایش بخش زایمان ال دی آر (بلوک زایمانی تک نفره) بیمارستان حضرت معصومه (س) کرمانشاه، با اعلام این خبر گفت: اختیار این کار به اعضای هیات امنای تامین اجتماعی داده شد که در ماه گذشته مصوبه قبلی اصلاح و احکام بازنشستگان سایر سطوح براساس مصوبه شورای عالی کار اصلاح خواهد شد.

وی در ادامه گفت: توسعه خدمات هم در بخش بیمه و درمان جز اولویت های تامین اجتماعی است؛ ۱۰ ماه پیش در سفر به کرمانشاه مصوباتی در حوزه توسعه خدمات داشتیم که امروز یکی از این پروژه ها افتتاح شد.

وی اضافه کرد: بخش ال دی آر بیمارستان حضرت معصومه با هشت اتاق زایمان به لحاظ کیفیت منحصر به فرد است و بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان برای راه‌اندازی آن هزینه شده است.

موسوی با بیان اینکه یک سوم تولدهای کرمانشاه در بیمارستان حضرت معصومه صورت می‌گیرد، گفت: امیدواریم آثار رشد جمعیت این استان را با ارایه خدمات برای بیمه شدگان ببینیم.

وی اظهار داشت: پروژه توسعه درمانگاه این بیمارستان در ۹ ماه گذشته کلنگ زنی شد که اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به دنبال تقویت منابع پروژه هستیم.

دکتر «میثم حجتی پور» مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: بخش LDR بیمارستان حضرت معصومه، زایشگاه مدرن و استانداردی است که زایمان ها به صورت خصوصی در اتاق های مجزا و با حضور پدر کودک انجام می‌گیرد. این بخش با حدود ۱۴ میلیارد تومان اعتبار افتتاح شد.

وی افزود: پروژه های عمرانی زیادی مانند اورژانس بیمارستان شهدا، درمانگاه تخصصی بیمارستان حضرت معصومه در حوزه درمان تامین اجتماعی در حال انجام است و همه همت ما در تلاش گستره‌سازی و کیفی‌سازی خدمات سازمان در استان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بیمارستان‌های شهدا و حضرت معصومه و ۲ پلی کلینیک شبانه روزی شماره یک و ۲ شهر کرمانشاه و همچنین در شهرهای اسلام آبادغرب، پاوه، جوانرود، بیستون و سنقروکلیایی خدمات درمانی رایگان به بیمه‌شدگان سازمان ارایه می‌شود.

اداره کل تامین اجتماعی کرمانشاه با ۴۲۰ پرسنل و ۱۸ شعبه، ۱۸ هزار و ۲۵۰ کارگاه، فروشگاه و کارخانه بزرگ و کوچک را تحت حمایت دارد و در مجموع ۲۵۵ هزار بیمه شده اصلی و حدود ۶۴۰ هزار بیمه شده اصلی و تبعی دارد که شامل یک سوم جمعیت ۲ میلیونی استان است.

همچنین تامین اجتماعی در استان کرمانشاه ۶۴ هزار مستمری بگیر اصلی و ۱۵۰ هزار مستمری بگیر اصلی و تبعی دارد که به آنها حقوق پرداخت می‌کند.