شهرخبر

سنگ اندازی خانواده دختر در ازدواج با تعیین مهریه بالا/ حدود ۶۰ درصد جوان ها با مهریه بالا مخالفند

سنگ اندازی خانواده دختر در ازدواج با تعیین مهریه بالا/ حدود 60 درصد جوان ها با مهریه بالا مخالفند

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: حدود 60 درصد از جوانان معتقدند که مهریه ضامن خوشبختی در ازدواج نیست و این نشان می دهد جوانان امروزی خیلی فهمیده اند.

حجت الاسلام مهدی متقی فر، مدیرکل دفتر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان در گفت وگو با خبرنگار باشگاه جوانی خبرگزاری برنا در خصوص مهریه و سخت گیری خانواده دختر در این باره اظهار کرد: خیلی اوقات سخت گیری خانواده دختر در بالا بودن مهریه، جوانان را نسبت به بحث ازدواج بی انگیزه می کند.

وی با بیان اینکه بالا بودن مهریه ضمانتی برای خوشبختی افراد نیست، تصریح کرد: ما این موضوع را در پرونده های مختلف خانوادگی می بینیم که علی رغم مهریه بالا، اختلاف وجود دارد و این مهریه مانع جدایی یا ایجاد اختلاف نمی شود.

دبیر قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ادامه داد: این موضوع نشان می دهد که باید در بحث ازدواج بیشتر به دنبال هم کفو بودن باشیم، ما یک تحقیقی را در مرکز تحقیق و پژوهش وزارت ورزش و جوانان انجام دادیم که بر مبنای آن از افراد مختلف سوال کردیم که مهریه تا چه میزان در بحث ازدواج جایگاه و ارزش دارد.

وی افزود: حدود 60 درصد از این افراد معتقد بودند که مهریه ضامن خوشبختی در ازدواج نیست و این نشان می دهد جوانان امروزی خیلی فهمیده اند، اما متأسفانه برخی چشم و هم چشمی ها باعث می شود که عدد مهریه بالا برود و همین بالا رفتن خیلی اوقات باعث به هم خوردن ازدواج می شود.

متقی فر با بیان اینکه مشاوره، آموزش و یادگیری مهارت های زندگی مهم ترین مولفه ها برای محکم کردن پایه های یک زندگی موفق است، گفت: ما در مراکز تخصصی ازدواج و خانواده در وزارت ورزش و جوانان این خدمت را در حوزه آموزش به جوانان ارائه می کنیم تا تشکیل یک زندگی موفق را داشته باشند.

انتهای پیام/