شهرخبر

ابلاغ نامه وزارت علوم به دانشگاهها درباره تسهیلات سفر اربعین/ دانشگاهها مساعدت کنند

ابلاغ نامه وزارت علوم به دانشگاهها درباره تسهیلات سفر اربعین/ دانشگاهها مساعدت کنند

معاون آموزشی وزیر علوم از دانشگاهها درخواست کرد مساعدت لازم با دانشجویان در خصوص استفاده از تسهیلات سفر به اربعین را داشته باشند.

قاسم عمو عابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، درباره ابلاغ مصوبه امکان تمدید یک ماهه فرصت دفاع از پایان نامه و رساله دانشجویان برای حضور در آیین پیاده روی اربعین در کربلا اظهار داشت: معاونت آموزشی وزارت علوم بنا به درخواست معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، بخشنامه ای را در خصوص افزایش فرصت دفاع از پایان نامه و رساله دکتری به تمامی معاونین آموزشی و موسسات آموزشی کشور و در عین حال به سازمان امور دانشجویان تمامی ادارات مربوطه ابلاغ کرده است.

وی گفت: محتوای این ابلاغیه درخواست برای امهال فرصت، حداکثر یک ماهه برای دفاع از پایان‌نامه یا رساله دانشجویانی که در مقطع ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند، تا در فرایند دانش آموختگی دچار مشکل نشوند.

معاون وزیر علوم افزود: با توجه به اینکه آغاز سال تحصیلی در برخی دانشگاهها از نیمه دوم سال تحصیلی است، در این  ابلاغیه برای حضور دانشجویان همه مقاطع تحصیلی در این مراسم درخواست مساعدت شده تا ایام مقارن با مراسم اربعین به عنوان غیبت برای آنها محسوب نشود.

وی تاکید کرد: همچنین در این ابلاغیه درخواست شده تدبیر لازم در خصوص تاریخ دانش آموختگی و عدم همزمانی تحصیل در دو مقطع، برای افرادی که از مهرماه 1401 در مقاطع بالاتر تحصیل می کنند یا مسائل حوزه نظام وظیفه، صورت گیرد.

عموعابدینی تصریح کرد: این ابلاغیه به کلیه دانشگاهها ابلاغ شده است و دانشجویان برای استفاده از این تسهیلات به ادارات آموزشی دانشگاههای خود و اگر پاسخ درستی نگرفت با ارائه مستندات سفر کربلای خود به سازمان امور دانشجویان و یا ادارات زیر نظر مراجعه کنند.

وی همچنین از دانشگاهها درخواست کرد مساعدت لازم با دانشجویان در این خصوص را داشته باشند.

انتهای پیام/