شهرخبر

صد آنلاین | بسیاری از افراد دچار ریزش مو و بعضا دچار ضعیف شدن ساقه مو می شوند، این روغن یک داروی مناسب برای رشد و تقویت موهای شما می باشد، همچنین این روغن برای تغذیه پوست سر نیز مناسب می باشد.البته در ابتدای کار انتظار معجزه از این روغن نداشته باشید. در ابتدا پس از چند ماه استفاده موهای شما به صورت پرز رشد می کنند و با استفاده بیشتر این پرزها جان می گیرند و به تار موی سالم تبدیل می شوند.

از طرفی اگر موهای ضعیفی دارید باعث تقویت و ضخیم شدن ساقه موهای شما می شود و موهای شما را پر پشت تر و سرحال تر نشان می دهد. همچنین این روغن یک آبرسان بسیار قوی می باشد که از ایجاد موخوره و خشکی موی شما جلوگیری می کند.

آشنایی با گیاه کندش
این گیاه بومی کشور هندوستان می باشد و طبعی گرم و خشک دارد . کندش گیاهی است با ساقه کوتاه و ریشه ای محکم . گل های این گیاه به رنگ زرد مایل به سبز می باشند و از ریشه این گیاه پودر و روغن استخراج می کنند که خاصیت درمانی دارد . این گیاه دارای ریشه ای سمی می باشد که باعث بسته شدن رگ ها و افت فشار خون می شود .

همچنین از این گیاه به عنوان ماده موثر پماد هایی که برای رماتیسم می باشند استفاده می شود . پودر این گیاه ممکن است باعث ایجاد آلرژی شود . اگر با پوست دست تماس پیدا کند باعث بی حسی موضعی می شود ، اگر مقدار دو گرم از آن را بخورید مرگ شما حتمی خواهد بود . نام علمی این گیاه Gypsophila struthium می باشد .

طرز کاشت گیاه کندش
بهترین فصل برای کاشت این گیاه، فصل بهار است، به این ترتیب که بذر را درون یک گلدان و در گلخانه پرورش دهید، وقتی که به اندازه کافی رشد کرد می توانید در فصل تابستان به محل دائمی خود انتقال دهید. به دلیل اینکه این گیاهان اندازه کوچکی دارند، در فصل زمستان آن را می کارند و وقتیکه فصل تابستان فرا رسید به اندازه کافی رشد کرده است.

وقتیکه اندازه گیاه کندش به حدود ۱۰ سانت رسید و کاملا ریشه داد موقع برداشت آن است که در یک گلدان جدا و در سایه نور خورشید قرار دهید تا ریشه آن قوی شود.

خواص روغن کندش
در ادامه ی مطلب با فواید روغن کندش آشنا خواهید شد.

افزایش رشد مو
یکی از خواص مهم این روغن افزایش رشد مو می باشد ، با استفاده از این روغن به صورت موضعی می توانید به رشد مجدد موهای خود کمک کنید . در ابتدا این موها پرزهای ریزی خواهند بود و اگر درمان را ادامه دهید این پرز های ریز تقویت شده و ضخیم می شوند .

تقویت کنندگی مو
در خانم ها ممکن است با استفاده مکرر از رنگ ها و حالت دهنده های شیمیایی موها آسیب ببیند و ضعیف شوند . نور خورشید و اشعه ماورابنفش نیز از عوامل دیگر آسیب به موها می باشد . برای تقویت موهای خود می توانید از روغن کندش استفاده کنید . به این صورت که چند ساعت قبل از حمام آن را بروی موهای خود بمالید .

همچنین اگر می خواهید تاثیر این روغن روی فولیکول های موی شما بیشتر نفوذ کند ، بهتر است که قبل از مصرف مقداری آن را گرم کنید .

کمک به پرپشت شدن موها
مولکول های این روغن طوری می باشند که به راحتی به فولیکول های مو نفوذ می کنند . همچنین با آنتی اکسیدان هایی که در آن وجود دارد ساقه مو را تقویت می کند ، هرچه ساقه مو بیشتر تقویت شود موهای شما پر پشت تر می شوند .

پیشگیری از موخوره
این روغن به عنوان یک آبرسان قوی عمل می کند . وقتی از این روغن استفاده می کنید یک لایه محافظتی روی ساقه موی شما ایجاد می شود که باعث می شود موهای شما خشک و آسیب دیده نشود . این کار موجب پیشگیری از موخوره می شود و باید بدانید که این روش فقط باعث پیش گیری می شود و درمان قطعی آن نمی باشد .

البته ممکن است در بعضی افراد باعث خشکی مو شود که باید این روغن را به صورت ترکیبی با سایر روغن های آب رسان مانند روغن نارگیل و یا روغن آرگان استفاده کرد .

حفاظت از پوست سر
منظور از این عنوان کنترل شرایط PH ، میزان رطوبت و چربی سر می باشد . این روغن برای پوست های چرب موثر است و نباید برای پوست های خشک استفاده شود . همچنین به دلیل خاصیت آنتی باکتریال آن به از بین بردن شوره و قارچ های پوستی کمک زیادی می کند .

تقویت ابرو
این روغن همانطور که باعث تقویت موی سر می شود باعث تقویت ابرو نیز می شود . برای این کار یک گوش پاک کن را به روغن آغشته کنید و شب ها قبل از خواب بر روی ابروی خود بمالید .

برای نتیجه بخش بودن باید تا دو ماه از این روغن استفاده کنید .

جلوگیری از سفیدی مو
این روغن به دلیل تقویت ساقه مو به تیره تر به نظر رسیدن آن کمک می کند . اگر موهای شما حالت جو گندمی دارد با استفاده از این روغن می توانید به تکثیر مجدد رنگدانه های موی خود کمک کنید . همچنین می توان برای تثبیت رنگ های شیمیایی نیز از این روغن چند قطره در رنگ ها استفاده کرد .

قیمت روغن کندش
تقویت ریش
این روغن به پرپشت کردن ریش و تیره کردن آن کمک می کند . بدین منظور مانند ابروها هرشب قبل از خواب مقداری از این روغن را بر روی ریش خود بمالید . برای این که این روش موثر واقع شود باید حداقل ۳ ماه آن را ادامه دهید .

در این مطلب اطلاعاتی راجع به روغن کندش در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای خرید این روغن می توانید با کارشناسان آنلاین طلاطبیعت ارتباط برقرار نمایید و محصول خود را سفارش دهید.