شهرخبر

هدفم کسب سهمیه المپیک پاریس است/ باید به کشف استعدادها در وزنه برداری توجه کرد

هدفم کسب سهمیه المپیک پاریس است/ باید به کشف استعدادها در وزنه برداری توجه کرد

وزنه بردار دسته 102 کیلوگرم گفت: تمرکز فعلی من کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس است.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ اردوی تیم ملی وزنه‌برداری مردان و زنان ایران برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بحرین و قهرمانی جهان کلمبیا از روز 4 شهریور آغاز شده و تا چهارشنبه 23 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

سهراب مرادی، کیانوش رستمی، علی هاشمی، علی داودی، رسول معتمدی، میرمصطفی جوادی، حسین سلطانی، حافظ قشقایی، رضا دهدار، رضا بیرانوند، رضا باغی، امیر عزیزی، مسعود چترایی، مسعود ممیوند، علیرضا معینی، محسن دادرس، آیت شریفی، محمد زارعی، مجید عسگری و پیمان دهقان نفراتی هستند که از سوی کادر فنی به این اردو دعوت شدند.

رسول معتمدی، وزنه بردار دسته 102 کیلوگرم ایران درباره میزبان آمادگی خود برای شرکت در مسابقات پیش رو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا اظهار داشت: این روزها خودمان را برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا و سپس رقابت های قهرمانی جهان که به میزبانی کلمبیا برگزار خواهد شد آماده می‌کنیم. مسابقات جهانی یکی از گزینشی‌های المپیک 2024 پاریس به حساب می‌آید بنابراین اهمیت دوچندانی دارد و اتفاق خوبی است که وزن من هم جزو وزن‌های المپیکی است. امیدوارم بتوانم روند خوبی را طی کنم و در مرحله اول بتوانم سهمیه المپیک و در ادامه نیز نماینده شایسته‌ای برای کاروان ایران در بازی های المپیک پاریس باشم.

وی در ادامه در واکنش به خبر برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بعد از چند سال وقفه هم گفت: این روزها بیشتر از هر چیز به دو رویداد مهم فکر می کنم اما در رابطه با قهرمانی کشور هم معتقد هستم در صورت برگزاری می توان استعدادهای خوبی را کشف و به تیم ملی تزریق کرد.

دارنده مدال طلای جهان در خصوص حضور علی حسینی به عنوان سرمربی در کنار تیم ملی ایران بیان کرد: هم علی حسینی و هم آقای برخواه از چهره‌های شناخته شده وزنه برداری هستند. زمانی مدال هایی را با حضور برخواه به دست آوردم و ممنون زحماتش هستم و حالا تغییراتی در کادر فنی رخ داده که باز تلاش می کنم در کنار این کادر موفقیت هایم را تکرار کنم.

خبرنگار: فریبا جلیل خانی

انتهای پیام/