شهرخبر

نهاد وابسته به سازمان ملل گزارش داد:

تخریب ۸۷۰۰ باب خانه و آوارگی ۱۳ هزار فلسطینی از سال ۲۰۰۹ تاکنون

تخریب ۸۷۰۰ باب خانه و آوارگی ۱۳ هزار فلسطینی از سال ۲۰۰۹ تاکنون

یک نهاد وابسته به سازمان ملل گزارش داد که رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۹ تاکنون، بیش از ۸ هزار خانه متعلق به فلسطینیان را تخریب کرده که موجب آوارگی و بی سرپناه شدن هزاران نفر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، یک نهاد وابسته به سازمان ملل گزارش داد که رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۹ تاکنون، بیش از ۸ هزار خانه متعلق به فلسطینیان را در اراضی اشغالی تخریب کرده که موجب آوارگی و بی سرپناه شدن هزاران نفر شده است.

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی موسوم به اوچا در این گزارش اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در مجموع ۸۷۴۶ خانه و ساختمان متعلق به فلسطینیان را از سال ۲۰۰۹ تا اواخر آگوست گذشته تخریب کرده است.

این گزارش می افزاید که با تخریب این خانه ها، حدود ۱۳ هزار فلسطینی آواره و بی سرپناه شدند و قریب به ۱۵۲ هزار نفر به سبب این تخریب ها آسیب دیده اند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که این تخریب ها موجب وارد آمدن خسارت به حدود ۱۵۵۹ خانه دیگر نیز شده است.

ساختمان های تخریب شده اغلب مسکونی یا خدماتی و یا متعلق به زیرساخت های فلسطینیان بوده اند.

در این گزارش آمده است که معمولاً بیشتر تخریب ها به بهانه نداشتن مجوز ساخت صورت گرفته است. این در حالی است که دریافت مجوز ساخت برای فلسطینیان امری تقریباً غیرممکن است و رژیم صهیونیستی حتی برای ساخت و ساز در زمین های فلسطینیان نیز به آنان مجوز نمی دهد.